Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuise teater tutvustab Saksamaal Eestit

14.10.2004 11:29

Vanemuise teater annab laupäeval, 16. oktoobril Saksamaal Lippstadtis galakontserdi, mis juhatab sisse selles linnas 78. korda toimuva piduliku sügisnädala.
Vanemuisest sõidab Lippstadti 45-liikmeline delegatsioon, kuhu kuulub osa balletitrupist ja orkestri vähendatud koosseis, samuti praegustest ja endistest vanemuislastest kokku pandud Kaunimate Aastate Vennaskond. Kohal viibivad teatrijuht Aivar Mäe, muusikajuht Hendrik Vestmann, balletijuht Mare Tommingas ja draamajuht Ain Mäeots.
Galakontserti konfereerivad Hannes Kaljujärv ja Andres Dvinjaninov. Sakslastele pakutakse vaadata katkendeid Vanemuise tantsulavastustest "Fluxus", "Alice imedemaal" ja "Armastuse tango", samuti kuulata Heino Elleri, Arvo Pärdi ja Lepo Sumera helitöid. Viimast sadat aastat hõlmava laulukavaga esineb Kaunimate Aastate Vennaskond.

"Vanemuine võttis rõõmuga vastu Lippstadti linnavõimude kutse tutvustada traditsioonilisel sügisfestivalil Eesti vanimat ja ühtlasi ka ainsat kolmežanriteatrit," selgitas Vanemuise teatri peaprodutsent Paavo Nõgene. "Ühtlasi loodame me selle külaskäiguga arendada Vanemuise ja Lippstadti Linnateatri vahelisi suhteid ning panna alus edaspidisele koostööle."
Igal sügisel Lippstadtis korraldataval pidunädalal on saanud traditsiooniks kutsuda sinna end tutvustama mõne Euroopa riigi kultuuriesindajaid. Läinudaastast sügisnädalat külastas kokku rohkem kui miljon inimest.


Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
[email protected]