Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuise teater teeb Tartu suurperedele jõulukingituse

13.12.2010 12:27

Homme, 14. detsembril kell 17 kutsub Tartu linn oma suurpered Jaani kirikusse traditsioonilisele jõulupeole. Lisaks kommipakile saavad viie ja enama lapsega pered tänavu Vanemuise teatrilt kingiks „Detektiiv Lotte“ DVD, millega on kaasas ka CD-plaat, kus peal lavastuse laulud. Sellelaadseid kingitusi on Vanemuise teater erinevatele sihtgruppidele teinud juba kolm aastat.

Vanemuise teatri ning Eesti Rahvusringhäälingu koostöös valminud  „Detektiiv Lotte“ DVD sai valmis novembri alguses ning on müügil Vanemuise etenduspaikades, samuti Selverites ning Tallinna ja Tartu Kaubamajas. Viimati anti lastelavastuse DVD välja 1999. aastal -  see oli RO Estonia „Nukitsamees“. Seega on „Detektiiv Lotte“ viimase kümnendi ainus algupärane lastelavastus, mis DVD-le jõudnud.

„Detektiiv Lotte” libreto autorid on Janno Põldma ja Heiki Ernits, vahvad laulusõnad kirjutas Leelo Tungal ning hoogsa muusika Priit Pajusaar. Lavastas Ain Mäeots, muusikaline juht ja dirigent on Tarmo Leinatamm. Kunstnik on Iir Hermeliin, koreograaf Janek Savolainen ja valguskunstnik Tõnu Eimra. Gerli Padari kehastatava Lotte assistendi Brunona astub lavale Robert Annus. Teistes osades Aivar Tommingas, Maria Soomets, Margus Jaanovits, Maarja Mitt, Tanel Jonas jpt.

Vanemuise teatris 2008. aasta novembris esietendunud „Detektiiv Lotte“ oli 2009. aastal Eesti kõige vaadatum teatrilavastus, mida käis aasta jooksul vaatamas 28 062 inimest. Lavastuse praegune publikuarv küündib juba 56 000 külastajani.

Lisainfo:
Ave-Marleen Rei
Vanemuise teatri pressiesindaja
Tel: 7440161, 53585343
avemarleen@vanemuine.ee
www.vanemuine.ee