Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuise teater taasavas kostüümilaenutuse

01.12.2021 11:59

Tartu suurim, Vanemuise teatri kostüümilaenutus avas pärast värskenduskuuri uksed. Enam kui 4000 kostüümilaos oleva riideeseme ja aksessuaari hulgast leiab endale sobivas stiilis kostüümi iga külastaja – oodatud on nii spontaansed sisseastujad kui ka etteteatamisega tulevad grupid.
 
Vanemuise teatri kostüümilaenutuse juhataja Triin Isak ootab kostüümilaenutusse avatud meelega kliente – kindel visioon laenutatavast kostüümist ei olegi kõige tähtsam. „Kindlasti on palju laenutajaid, kes teavad kohe küsida mõnd kostüümi konkreetsest lavastusest või kel on kindel visioon, mida nad oma seljas näha soovivad. Julgustan kostüümiladu külastama ka neid inimesi, kel puudub nägemus, kellena stiili-, jõulupeol või muul üritusel üles soovivad astuda. Olles avatud ja julgedes katsetada, leiame igale kliendile põneva kostüümi, millega soovitud rolli täita,“ rääkis Isak.
 
Kostüümilaenutus on avatud kolmapäevast reedeni kell 12-18.30. Esmaspäeviti kell 10-17 oodatakse kostüüme tagasi lattu. Teisipäeviti võetakse aga vastu oma külastushuvist eelnevalt teada andnud gruppe.
 
„Eraisikute kõrval näen, et kostüümilaol on potentsiaal teha suuremat koostööd näiteks nii koolide huvijuhtide, draamaringi õpetajate kui ka hobiteatrite eestvedajatega – neile oleks teisipäevane kostüümilao külastus kui personaalteenus, kus otsime välja grupi vajadusest lähtuvad kostüümid ja aksessuaarid,“ lisas Triin Isak.
 
Hea teada:
Vanemuise teatri suures majas (Vanemuise 6) asuvasse kostüümilaenutusse pääseb Struve tänava poolselt küljelt. Vastavad viidad juhatavad laenutaja õigesse paika. 
Kostüüme ei laenutata kauemaks kui üks nädal. 
Ühe kostüümi laenamine maksimaalselt nädalaks maksab keskmiselt 10-25 eurot. 
Hinnalisemate kostüümide puhul tuleb arvestada ka tagatisraha maksmisega.
Vanemuise teater parukaid ei laenuta.
Võimalusel anna kostüümi laenamissoovist ette teatada telefonil 744 0125.
Rohkem infot kostüümilaenutuse kohta Vanemuise teatri kodulehelt.