Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuise teater kutsub Kollase Kassi Suvekooli

17.04.2015 09:52

Kollase Kassi suvekool 2015Vanemuise teater ootab 13-16 aastaseid noori taas Kollase Kassi Suvekooli. Tänavune suvekool toimub 4.-14. juunil ning sel korral valmib Vanemuise ooperisolistide Rasmus Kulli ja Reigo Tamme juhendamisel kümne päeva jooksul ooperilavastus.

Sobiv õpilane on musikaalne ja lauluhimuline. Kuna ooper ei koosne üksnes muusikast ja laulmisest, on vajalik ka näitlejameisterlikkus ja liikumisoskus. Samuti peab olema huvi selle vastu, kuidas sünnib ooperilavastus.

Suvekooli juhendaja Reigo Tamme kinnitusel soovivad nad noortele näidata, et ooper ei ole „kaduv kunst“ ega „tolmune teater“. „Ooperit saab luua ka värskelt, uudselt ning tõeliselt noortepäraselt,“ lisas Reigo. Koos Rasmusega loovad nad Suvekooli lavastuse jaoks erinevatest ooperisüžeedest ja aariatest koosneva originaallibreto.

Suvekooli õpilased valitakse eelvoorus, mis toimub 8. mail kell 15 Vanemuise suures majas. Eelvooruks tuleb ette valmistada lühike laul ja luuletus või proosapala maksimaalse pikkusega 3 minutit.

*Suvekooli eelvooru registreerimistähtaeg on 30. aprill.
*Kandideerimiseks anna korraldajatele teada on nimi, vanus, kool, elukoht, meiliaadress, telefoninumber ning lapsevanema kontaktid.
*Eelregistreeruda saab meiliaadressil [email protected]


Suvekool lõpeb noorte tehtud lavastuse etendusega 14. juunil kl 18.

Vanemuine korraldab Kollase Kassi Suvekooli alates 2010. aastast. Varem on suvekooli raames valminud draamalavastused ja muusikalid, ooperižanris pannakse end proovile esmakordselt.

Foto I Kollase Kassi Suvekoolist 2008. a. juunis, "Saaremaa onupojad" ja lavastaja Meelis Hansing.

Lisainfo:
Mall Türk
Noortetöö juht
[email protected]
tel: 7 440 189