Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuise teater kutsub gümnasiste lavastusi arvustama

10.02.2022 12:35

Vanemuise teatri noortetöö osakonna konkursi "Arukas arvustaja" eesmärk on kasvatada teatriteadlikku publikut ning panna noori teatrit rohkem märkama, analüüsima ja mõistma.Vanemuise teater kutsub gümnasiste lavastusi arvustama.

Vanemuise teatri noortetöö juhi Katrin Loonurme sõnul on teater üks õppimise vorm ning konkurss "Arukas arvustaja" annab võimaluse teatrit analüüsida, olla sõnaosav ja kriitiline. "Vanemuise teatri draama-, balleti- ja ooperilavastused räägivad mitmekülgseid lugusid. Artistide töö, lavaline ülesehitus, kostüümid ja dekoratsioonid, muusikaline kujundus, liikumine laval ja palju muud peavad seda lugu kandma algusest lõpuni. Teatripublik tuleb teatrisse erinevate ootustega ja märkavad selle loo juures erinevaid külgi. Meid huvitab, millisena näeb gümnaasiuminoor enda poolt valitud lavastust: mis on lavastuse tugevused, mõjukad ja nõrgemad kohad ning mis oleks võinud olnud teisiti," arutles Loonurm, lisades, et see on õpilastele, kui teatri olulisele sihtrühmale, hea võimalus anda otsest tagasisidet lavastuste kohta, pannes samaaegselt proovile oma eneseväljendusoskused.
 
Vanema kooliastme õpilaste arvustusi oodatakse praegu Vanemuise teatri repertuaaris olevate lavastuste kohta.  

Arvustuse pikkus on maksimaalselt 5000 tähemärki koos tühikutega. Arvustusi oodatakse elektroonilisel kujul hiljemalt 11. märtsiks 2022aadressile kollanekass@vanemuine.ee. Arvustusele tuleb kindlasti lisada järgmised andmed: autori nimi, kool, klass, e-posti aadress, telefoninumber ning kui kirjatööl on juhendaja, siis ka tema nimi ja kontaktandmed. Konkursi tulemused kuulutatakse välja 27. märtsil 2022. Kolm parimat saavad oma arvustusele žüriilt tagasisidet ning auhindu. 

Loe varasemaid arvustusi ja konkursi tingimusi Vanemuise teatri kodulehelt.

Foto lavastuset "Viks ja Koba" / Vanemuise teater.