Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuise teater jagas kolleegipreemiaid

29.05.2024 12:52

Pildil on viis nooremapoolset meest, kes seisavad reas Vanemuise teatri suure maja teise korruse fuajees. Neil on käes auto ilukilpe meenutavad auhinnad.

Vanemuise teater jagas 154. hooaja lõpusirgel kolleegipreemiaid. Osakonnasiseste tunnustuste kõrval anti välja viis aasta vanemuislase tiitlit. Esmakordselt tunnustati üht uut teatritegijat, väliskolleegide seast valiti kiireim Eestis kohaneja, nimetati aasta produktsioon ja aasta tegu.

Aasta vanemuislase tiitlit jagati tänavu 21. korda. Aasta vanemuislase teatriülesesse salajasse hääletusvooru pääsesid meeskonnasisese salajase hääletuse tulemusena enim hääli saanud kolleegid. Aasta vanemuislase valimine toimus viies kategoorias: laureaadid valiti draamatrupist, balletitrupist, muusikaosakonnast, tehniliste osakondade seast ja tugipersonali hulgast.

Aasta vanemuislase tiitliga pärjati nii draamanäitlejat Veiko Porkaneni kui ka balletiartisti Bradley Handley Howelli. Muusikaosakonnast pärjati tiitliga Vanemuise sümfooniaorkestri klarnetimängijat Heimo Hodanjonoki, tehnilisest meeskonnast auhinnati heli- ja videomeistrit Andreas Kangurit ning tugipersonalist teenindusjuhti Erik Makarovit.

Aasta vanemuislase tunnustusega kaasnes rahaline preemia ja teatri toetaja Tarmeteci tehasest pärinev rehvi ilukilbi graveeringuga detail, et töösära ei kustuks ning motivatsioon ei raugeks.

Aasta vanemuislaste tiitli kõrval tunnustati kolleege ka osakondade tasandil. Muusikaosakond tunnustas järgmisi orkestrante: Alessandro Beco, Heimo Hodanjonok, Jorge Lopez Renes, Kristel Eeroja-Põldoja; kooriartisti Hisatoshi Nezut, peakoormeistrit Oleksandr Brazhnykut ja kontsertmeistrit Piia Paemurrut.

Balletiosakonnast tõsteti esile balletiartistid Bradley Handley Howell ja William Leonard Halton ning repetiitorit Fabrice Maurice Gibert’i. Draamatrupist tunnustati kolme näitlejat: Ken Rüütlit, Marika Barabanštšikovat ning Veiko Porkaneni.

Tugiteenuseid pakkuvatest osakondadest said kolleegidelt kiita teenindusjuht Erik Makarov, hooldusmeister Juri Gudkov, muusikaosakonna korraldusjuht Kätlin Hoop, noortetöö juhendaja Külli Reinkubjas, puhastusteenindaja Marina Kurvits, publikuteenindaja Sarah Bouirabdane ning kommunikatsioonijuht Virge Ratasepp.

Tehnilistest osakondadest premeeriti heli- ja videomeistrit Andreas Kangurit, kunstnik-rekvisiitorit Annaleena Adamsoni, valgusmeistrit Kaspar Ausi, riietajat Katariina Taltsi, vanemlavameistrit Keijo Seppa, juurdelõikaja-kübarategijat Ljubov Guzuni, grimeerija-juuksurit Marian Seemet, trupijuhti Merle Nikkineni ning kunstnik-butafoor Taavi Kaske.

Esmakordselt anti välja ka eriauhindu. Vanemuise balleti esisolisti, sakslannat Maria Engelit pärjati tiitliga "Aasta Eestis kohaneja". Kooriartisti Kristjan Häggblomi tunnustati kui uut tulijat. Sujuva ja hästi korraldatud protsessi eest nimetati aasta produktsiooniks lastekontsert "Väike hommikumuusika". Aasta teo vääriliseks hääletati kõigi vanemuislaste ühine suur ja edukas pingutus ooperilavastuste "Turandot" lavaletoomisel.

Kolleegipreemiate peol tunnustati ka kahte tööjuubilari: kooriartisti Luule Vezikot ning draamanäitlejat Riho Kütsarit, kel peagi täitumas vastavalt 45 ja 30 aastat Vanemuise teatris.

Vanemuise teatri kolleegipreemiate jagamist toetasid Tarmetec, A. Le Coq ja V Spa.

Pildil aasta vanemuislased 2024: Erik Makarov, Andreas Kangur, Bradley Handley Howell, Heimo Hodanjonok ja Veiko Porkanen. Foto: Virge Ratasepp