Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuise teater ja Eesti Kontsert korraldavad heategevuskontserdi Ukraina toetuseks

08.03.2022 16:15

Pühapäeval, 13. märtsil 2022 kell 13 kõlab Vanemuise kontserdimajas heategevuskontsert Ukraina rahva toetuseks. Kava on koostanud Vanemuise peakoormeister Aleksandr Bražnik, valutades südant oma kodumaa ja rahva pärast. Sissepääs on tasuta ja kohapeal saab teha annetusi Ukraina inimeste toetuseks. 

Vanemuise teatrijuht Kristiina Alliksaar rääkis, et keerulistel ja habrastel aegadel on kultuur see, millest hingele kosutust ja meele liitmist leida: "Meie tugevus Vanemuises on oskus pakkuda väärt elamusi. Kasutame seda trumpi parimal võimalikul viisil – pakume kuulajatele imeilusa kontserdi ja kogume sellega samas tuge meie sõpradele Ukrainas. Headus ja ilu peab võitma kurjuse." 

Heategevuskontserdi laval on Vanemuise teatri ooperikoor ja sümfooniaorkester. Kontserdi solistid on Elena Bražnik ja Karmen Puis ning kontserti dirigeerib Aleksandr Bražnik. 

Aleksandr Bražniku sõnul on tema suurim soov toetada kontserdiga ukraina inimesi, keda sõda mõjutanud on. "Soovime kontserdil ettekandmisele tuleva muusikaga äratada inimestes armastust muusika vastu ning armastust ja kaastunnet üksteise suhtes. Sellised hetked panevad elu hindama ja ma soovin, et kõik mõistaksid, kui oluline on hinnata igat minutit," rääkis Bražnik.  

Vanemuise kontserdimajas saab kohapeal teha annetusi Ukraina sõjas kannatanute toetuseks. Rohkem teavet kontserdi kohta leiab Vanemuise teatri kodulehelt