Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuise Tantsu- ja Balletikool tõi Peterburi festivalilt koju auväärse preemia

14.06.2017 14:00

7.-12. juunini toimus Peterburis rahvusvaheline klassikalise tantsu festival "Ballet Beautiful Art", kus ainukese osalejana Eestist võttis osa ka Vanemuise Tantsu- ja Balletikool.

Balletikoolist osalesid kaks õpilast, Doris Keernik ja Jette Pruulmann, kes võistlesid 11.-13. aastaste vanusekategoorias duetiga. Saavutati esikoht ning kristallvarvaskinga karikas.

"Julgesime esimest korda osaleda sellisel festivalil Peterburis. Tegemist on Vene balleti hälliga, kus klassikaline ballett on kõrgel tasemel. Läksime mõttega, et saada kogemusi ja näha, kuidas teised tantsivad, kuid tulemus ületas kõik ootused," rääkis Vanemuise Tantsu- ja Balletikooli juhataja Jelena Poznjak-Kõlar.

Osalejaid oli väga palju ja erinevatest riikidest – Kasahstanist, Egiptusest, Bulgaariast, Moskvast ja mujalt Venemaalt ning väikesest Eestist, Tartust.
  
Vaid kolm parimat kollektiivi said sertifikaadi 30 000 rublale järgmisel konkursil osalemiseks. Rahalise preemia pälvisid Kasashtani Alma-Ata Riiklik Balletikool, Moskva Balletikool ja Vanemuise Tantsu- ja Balletikool. 

Lisaks võistlustele toimusid klassikalise tantsu metoodika õpetamise meistriklassid, millest võtsid osa Vanemuise Tantsu- ja Balletikooli õpetajad Rita Dolgihh, Jelena Karpova ja Jelena Poznjak-Kõlar. 

Lisainfo:
Kertu Tombak
Vanemuise kommunikatsioonijuht
+372 534 573 59
www.vanemuine.ee