Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuise suvise rockooperi “Ruja” osatäitjad selgunud

31.01.2008 11:10

Vanemuise suvise rockooperi "Ruja" osatäitjad selgunud   Vanemuise teatri suvelaval augustis esietenduvas rockooperis "Ruja" kehastab Urmas Alenderit Teatri NO99 näitleja Sergo Vares ja Jaanus Nõgistot Risto Kübar samast teatrist, Rein Rannapit Priit Võigemast Tallinna Linnateatrist ja Margus Kappelit Arno Tamm Viljandi Kultuuriakadeemiast.
Teistes osades astuvad suvel lavale Evelin Pang Tallinna Linnateatrist, Margus Prangel Eesti Draamateatrist, vanemuislased Aivar Tommingas, Eva Klemets, Martin Kõiv, Laura Peterson, Ragne Pekarev, Markus Luik ja Robert Annus, samuti Tõnis Mägi. Lavastuses osalevad teatri sümfooniaorkester, bänd, ooperikoor ja tantsijad.

Eesti algupärane rockooper põhineb legendaarse rockansambli Ruja lool ja loomingul. Libreto autorid on Tiit Ojasoo ja Ene-Liis Semper, lavastaja Tiit Ojasoo ja kunstnik Ene-Liis Semper. Helilooja ja lavastuse konsulant on Rein Rannap, muusikaline juht ja dirigent Erki Pehk ning valguskunstnik Palle Palme Rootsist.
"Olen väga üllatunud ja õnnelik, et viisid ja sõnad, mis algselt olid mõeldud kõlama ju vaid päevakajaliselt, kõnetavad kuulajat ikka veel," rääkis helilooja ja Ruja muusik Rein Rannap. "See, et Ruja lugu võiks lahti rulluda lavalaudadel, on olnud mu ammune soovunelm, kuid Vanemuine jõudis selle plaanini täiesti iseseisavalt."
"Kui Vanemuise teatri abiga raiutakse Ruja looming rockooperiks, siis pakub see kunstilist naudingut küllap paljudele," ütles Vanemuise teatrijuht Paavo Nõgene. "Ruja-kaasaegsetel on oivaline võimalus taaskohtuda oma noorpõlvemuusikaga, praegustel noortel seisab aga võibolla ees muusikaline avastus, mis raputab nende maailma päris korralikult."
Ruja-teemaline rockooper esietendub 15. augustil 2008 Vanemuise vabaõhulaval, samas paigas, kus 2004. aasta suvel etendus rockooper "Jesus Christ Superstar". "Rujaga" antakse kokku vaid kaheksa etendust. Rockooper "Ruja" jõuab lavale Kinema OÜ, Tartu linna ja Vanemuise teatri koostöös. 

Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
[email protected]
www.vanemuine.ee