Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuise suures majas on avatud fotonäitus “Tantsides Tartut”

26.11.2018 14:43

Vanemuise suure maja publikugaleriis saab alates 24. novembrist näha Vanemuise balleti 80. sünnipäevale pühendatud fotoraamatust "Tantsides Tartut" pärit tantsufotode näitust.
  
Tants on midagi enamat kui villapehme ja udumalbe romantiline fantaasia. Tantsumaailma näiliselt tüüne pealispinna all möllavad kired, põrkuvad karakterid ning löövad sädemeid vastamisi vehklevad visioonid. Linn on lausa iseenesestmõistetavalt midagi palju enamat kui tänavad ja majad.

Vanemuise 80-aastane ballett ja 1000-aastane Tartu on partnerid, kelle ilusad ja kirglikud dialoogid on püütud Vanemuise balleti sünnipäevaalbumi "TANTSIDES TARTUT" kaante vahele. Album on valminud fotograaf Maris Saviku, balletijuht Mare Tomminga ja Vanemuise rahvusvahelise balletitrupi koostöös.

Maris Savik on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli Pallas fotograafia erialal, on töötanud Vanemuise teatris valgusmeistrina ning teinud fotokujundusi lavastustele.
 
Maris Savik: "Kohalikuna paelus mind mõte luua dialoog pealtnäha tuttava linna ja siia üle maailma kokku tulnud tantsijate vahel. Milline on nende Tartu? Mis on nende kohad, millest need kõnelevad ja kuidas seda lugu rääkida?"

Raamatud on saadaval Vanemuise teatri kassades ja raamatupoodides üle Eesti.

Fotonäitus jääb suure maja publikugaleriis avatuks kuni hooaja lõpuni.

Lisainfo:
Kertu Tombak
Vanemuise kommunikatsioonijuht
+372 5345 7359