Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuise suures majas avatakse fotonäitus “dRAAMAT”

03.09.2020 14:25

Alates 3. septembrist 2020 on Vanemuise suure maja publikugaleriis avatud Maris Saviku fotonäitus "dRAAMAT".
  
dRAAMAT on Vanemuise 150. sünnipäevale pühendatud fotoprojekt, mis jälgis draamatrupi tegemisi möödunud juubelihooajal. Fotonäitus on järellugu 27. märtsil ilmunud fotoraamatule.
 
dRAAMATul ei ole narratiivi. Need on pildiread, mis juhtusid ettekavatsematult, painutamata. Siit ei leia klassikalisi lavastusfotosid, reklaamiks või arhiveerimiseks. Fotograaf Maris Savik on pildile püüdnud mõtlevad inimesed - proovides ja proovide vahel, etendusteks valmistumas, tükke taastamas ja uusi loomas. Mittelavastuslikult, sättimata, "nii nagu on".
dRAAMAT on olme. Teatri köök. Koht, mida restorani minnes kunagi ei näe, aga võib mõnikord ehk aimata.
 
"Need on hetked, mis olid just siin ja just sellised ning enam need ei kordu. Just kaduvus ning see, millise tunde möödunu meisse alles jätab, kannab mind. Aja kaja, mida polegi päriselt võimalik dokumenteerida, ainult mäletada," sõnab fotode autor Maris Savik.

Ehkki dRAAMATus on ka mõned kokkulepitud portreesessioonid näitlejatele armsates või mingil muul põhjusel just sel hetkel olulistes kohtades, ei räägi selle raamatu leheküljed mingit kokkulepitud lugu. "Ma vaatan otsa inimesele. Päriselt otsa, teadmata, mis järgmiseks juhtub või millega see lõpeb. Eesriiet ei ole," kirjeldab Savik.
 
Maris Savik on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli Pallas fotograafia erialal, on töötanud Vanemuise teatris valgusmeistrina ning teinud fotokujundusi lavastustele.
 
Näitus jääb suure maja publikugaleriis avatuks kuni juunini 2021.