Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuise „Suurema kurbuseta“ eel toimub loeng lahutusest

10.11.2009 12:22

Vanemuise teatris homme, 11. novembril etenduva draamalavastuse „Suurema kurbuseta“ eel annab lahutusteemalise loengu nõustaja ja koolitaja Jaanus Kangur.

Loeng pealkirjaga „Ilma suurema süüdistamiseta“ räägib sellest, kuidas inimeste lahkumineku puhul saada läbi ilma süüdlasi otsimata ning ohvreid toomata. „Kui kaks inimest elavad koos, ületavad nad distantsi, mis jääb isegi suurimate sõprade vahele,“ selgitas Kangur.
„Kui ühel hetkel nad enam koos ei ela, siis tingimused muutuvad, ent distantsitus jääb. See teeb lahutusejärgse suhtlemise keeruliseks, sest selline lähedus on mõeldud vaid üksteise eest hoolitsemiseks ja hoolimiseks. Kui neid ei ole enam, tulevad asemele hoolimatus ja haavamised.“

Jaanus Kangur on õppinud Tartu Ülikoolis ja Londoni Ülikoolis ning Queensi Ülikoolis Kanadas. Ta on töötanud osakonnajuhatajana vanglas ning peab loenguid Sisekaitseakadeemias ja Tallinna Ülikoolis. Lisaks sellele on Kangur töötanud suhtlemistreenerina, nõustajana ja koolitajana. Alates aastast 2003 töötab ta Stern Koolituses treener-konsultandina ning alates 2008 ettevõtte tegevjuhina.

Loeng algab 11. novembril tund enne etendust ehk kell 18 Vanemuise teatri suures majas. Etenduse publikule on loeng tasuta.

Soome näitekirjanduse uue põlvkonna tunnustatud autori Reko Lundani draama „Suurema kurbuseta“  heidab karmi valgust keerulistele peresuhetele. Selle tõi Vanemuises 2007 lavale Ingo Normet. Mängivad Helena Merzin, Merle Jääger, Riho Kütsar, Kersti Heinloo, Markus Luik, Ragne Pekarev, Martin Kõiv, Tanel Jonas, Marika Barabanštšikova ja Külliki Saldre.

Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
[email protected]
www.vanemuine.ee