Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuise Sümfooniaorkestri esimene CD on valmis

29.12.2010 13:13

Vahetult enne jõule sai valmis Vanemuise Sümfooniaorkestri 102-aastase ajaloo esimene CD-plaat. Plaadile on jäädvustatud Eino Tambergi Viiulikontsert op. 64 (solist Anna-Liisa Bezrodny) ning Ballett-sümfoonia op.10, dirigeerib Mihkel Kütson. Vanemuise Sümfooniaorkestri esimene plaat jääb ühtlasi viimaseks Eino Tambergi eluajal salvestatud ja välja antud CD-plaadiks. Eino Tamberg lahkus meie hulgast 80 aasta vanusena 24. detsembril.

Plaadi andis välja Teater Vanemuine, väljaandmist toetas Eesti Kultuurkapital. Varem on küll Eesti Raadio poolt ilmunud kogumike, kus on peal Vanemuise orkestri esitatud teoseid, aga eraldi Vanemuise Sümfooniaorkestri CD-plaati pole kunagi välja antud.

Eino Tambergi 1959. aastal kirjutatud Ballett-sümfoonia esietendus Vanemuise teatris 1960. aastal, ballettmeistriks oli Udo Väljaots, dirigendiks Erich Kõlar, peaosades tantsisid Helle Jalonen ja Ülo Rannaste. „See on väga sobilik lugu meie orkestri esikplaadile ajaloolisest vaatevinklist: esietendusest on möödas 50 aastat ning ballett-sümfooniat ei ole ka varem plaadistatud,“ rääkis Vanemuise peadirigent Mihkel Kütson.

Arusaadavatel põhjustel ei korralda Vanemuise teater Vanemuise Sümfooniaorkestri plaadi esitlust. Kõigil Eino Tambergi muusika austajatel on võimalik leida CD-plaat Vanemuise teatrist ja lähiajal suurematest muusikapoodidest.

Vanemuise teater avaldab sügavat kaastunnet Eino Tambergi lähedastele.

Lisainfo:
Ave-Marleen Rei
Vanemuise teatri pressiesindaja
Tel: 7440161, 53585343
[email protected]
www.vanemuine.ee