Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuise „Sigmund & Freud” osaleb Peterburi festivalil

20.06.2008 12:17

Vanemuise tantsulavastus „Sigmund & Freud” osaleb 20.-22. juunini Peterburis toimuval 3. rahvusvahelisel Läänemeremaade linnade festivalil.

Läänemeremaade linnade festivalil, mille üheks korraldajaks on teater-festival „Baltiiski Dom”, esindavad Eestit Tartu, Soomet Turu, Leedut Vilnius ja Kaunas, Poolat Krakov ning Venemaad Peterburi.

Peterburi festivali eesmärk on Läänemere-äärsete riikide kultuuritraditsioonide säilitamine ja loominguliste kontaktide edendamine selles piirkonnas. Festivalil toimuvad teatrietendused, kontserdid, näitused, konverentsid jm. Iga linn on valinud end esindama kultuurivaldkonnad, mis selles linnas on hästi arenenud.

Moskva lavastaja Saša Pepeljajevi koomiline tantsulavastus „Sigmund & Freud”, mis loodud Johann Strauss noorema muusikale, esietendus mullu septembris Tartu Sadamateatris.

Absurdimaigulist ja fantaasiaküllast lavastust luues on Pepeljajev käinud maailmakuulsa psühhoanalüütiku Sigmund Freudi elukäiguga ringi üpriski omatahtsi ja lõhestanud vaese mehe kaheks tegelaseks - Sigmundiks ja Freudiks. Lavastuses vaadeldavateks teemadeks on unenäod, seksuaalsus, hirmud ja kõik muu, mis Freudi õpetusega seondub.

„Sigmundi & Freudi” lavastaja-koreograaf, kunstiline kujundaja, valguse- ja videoideede autor on Saša Pepeljajev ning videokunstnik Olga Tsvetkova (samuti Venemaalt).

Lavale astuvad Vanemuise tantsijad Ruslan Stepanov, Maarika Aidla, Janek Savolainen, Hilda Palkovskyte, Maarja Paugus, Rita Dolgihh, Julia Kaškovskaja ja Marija Simona Simulynaite ning draamanäitlejad Laura Peterson, Alo Kurvits, Ragne Pekarev ja Markus Luik.

„Sigmund & Freud” etendub Peterburis Baltiiski Domi saalis 22. juunil kell 19.

Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
tambet@vanemuine.ee
www.vanemuine.ee