Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuise „Rigolettos“ osalevad solistid viiest erinevast riigist

10.10.2011 12:10

Sellel neljapäeval, 13. oktoobril ja laupäeval, 15. oktoobril saab Vanemuise ooperilavastuses „Rigoletto“ kuulda suurepäraseid soliste Itaaliast, Gruusiast, Šveitsist, Lätist ja Soomest. Dirigeerib Paul Mägi.

Rigoletto rollis astub lavale Samsons Izjumovs Läti Rahvusooperist. Samsons Izjumovs on lõpetanud 1979 Läti Muusikaakadeemia prof Guri Antipovi juures. Alates 1978. aastast on ta Läti Rahvusooperi solist.

Mantua hertsogi osa laulab Ivan Magri Itaaliast. Tenor Ivan Magri lõpetas 2005. aastal G. Verdi nimelise Konservatooriumi Milanos Giovanna Cannetti ja Wilma Borelli juhendamisel. On täiendanud end Luciano Pavarotti juures. Vanemuise laval saab Ivan Magrit kuulda ka edaspidi – 10. märtsil 2012 esietenduva Massenet’ ooperi „Werther“ nimiosas.

Gilda rolli esitab Viktorija Bakan Zürichi Ooperimajast. Sopran Viktorija Bakan on lõpetanud 2006. aastal Leedu Teatri- ja Muusikaakadeemia laulu eriala prof R. Maciute juures, 2008 kaitses samas magistrikraadi. Alates 2010. aastast on ta Zürichi Ooperimaja rahvusvahelise ooperistuudio liige.

Maddalena osas näeb Sofio Janelidzet (Gruusia/Itaalia). Metsosopran Sofio Janelidze õppis 1997–2007 Gruusia Riiklikus Konservatooriumis laulu erialal V. Sarajishvili juures, mille lõpetas doktorikraadiga. Alates 2006. aastast jätkab õpinguid G. Verdi nimelises Milano Konservatooriumis. Alates 2004. aastast on ta Tbilisi Riiklikus Ooperi- ja Balletiteatris solist. Viimastel aastatel on ta lauljana tegev Itaalias. Sofio Janelidze on Maddalena rolli laulnud ka Milano La Scalas.

Sparafucile'i rolli laulab Kristjan Mõisnik (Soome). Kristjan Mõisnik on lõpetanud Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli, 1996. aastal jätkas ta muusikaõpinguid laulu erialal Sibeliuse Akadeemias Helsingis Anssi Hirvoneni ja Erkki Rajamäki juhendamisel. Aastatel 2004–2006 oli Kristjan Mõisnik Bremeni teatri ooperisolist. Külalisena on esitanud mitmeid rolle erinevates teatrites Soomes, Poolas, Rootsis, Taanis, Saksamaal ja Eestis.

Giuseppe Verdi ooper „Rigoletto“ esietendus Vanemuises 13. oktoobril 2007. Teose on lavale seadnud Taisto Noor, muusikajuht ja dirigent on Paul Mägi, kunstnik Aime Unt ning koreograaf Rufina Noor. Lisaks välissolistidele on nimetatud kuupäevadel „Rigolettos“ laval Karmen Puis, Atlan Karp, Aivar Kaseste, Jaan Willem Sibul ja Merle Jalakas.

Lisainfo:
Ave-Marleen Rei
Vanemuise teatri pressiesindaja
Tel: 7440161, 53585343
avemarleen@vanemuine.ee
www.vanemuine.ee