Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuise „Puhastus“ sellel reedel ja laupäeval Oulu Linnateatris

26.05.2011 12:33

Vanemuise teatri lavastus „Puhastus“ annab 27. ja 28. mail Oulu Linnateatris kolm etendust. Külalisetendused Oulus saavad teoks koostöös Eesti Vabariigi Välisministeeriumi, Eesti Vabariigi Kultuuriministeeriumi, Tartu linna ning Eesti Saatkonnaga Soomes. Külaskäik Oulu Linnateatrisse on „Puhastuse“ teine ringreis Soome. Jaanuaris mängis Vanemuine „Puhastust“ Helsingis Soome Rahvusteatris. Kolmas reis ootab ees oktoobris, kui külalisetendusi antakse Turu Linnateatris.

„Puhastuse” on Vanemuises lavastanud Eesti päritolu Londonis töötav lavastaja Liisa Smith. Liisa on lõpetanud East Anglia Ülikooli näitekunsti eriala ja saanud Londoni Kuningliku Teatriakadeemia magistrikraadi lavastaja erialal. Näidendi on tõlkinud Kalju Kruusa, kunstnikutöö tegi Marge Martin. Osades Marje Metsur, Maarja Mitt, Liisa Pulk, Karol Kuntsel, Margus Jaanovits, Maarius Pärn ja Tarmo Tagamets.

Eestis saab „Puhastust“ taas vaadata alates 5. septembrist, kui lavastus teeb ringreisi Eestis. Kokku antakse seitse etendust Viljandis, Võrus, Paides, Tallinnas, Rakveres ja Pärnus. 13. septembrist alates mängitakse „Puhastust“ taas Vanemuise väikeses majas. Kõik järgmise hooaja piletid on juba müügil.

Lisainfo:
Ave-Marleen Rei
Vanemuise teatri pressiesindaja
Tel: 7440161, 53585343
[email protected]
www.vanemuine.ee