Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuise „Puhastus“ külalisetendustega Turu Linnateatris

26.10.2011 12:13

Vanemuise teatri lavastus „Puhastus“ annab 28. ja 29. oktoobril kaks külalisetendust Turu Linnateatri suures saalis. Etendused Turus, käesoleva aasta Euroopa ühes kultuuripealinnas, saavad teoks koostöös Eesti Vabariigi Kultuuriministeeriumi, Eesti Vabariigi Välisministeeriumi ja Tartu linnaga.

See on „Puhastusele“ juba kolmas reis Soome. Käesoleva aasta jaanuaris andis Vanemuine kolm etendust Soome Rahvusteatris Helsingis, 27. – 28. mail toimus kolm etendust Oulu Linnateatri suures saalis.

„Puhastuse” on Vanemuises lavastanud Eesti päritolu Londonis töötav lavastaja Liisa Smith. Liisa on lõpetanud East Anglia Ülikooli näitekunsti eriala ja saanud Londoni Kuningliku Teatriakadeemia magistrikraadi lavastaja erialal. Näidendi on tõlkinud Kalju Kruusa, kunstnikutöö tegi Marge Martin. Osades Marje Metsur, Maarja Mitt, Liisa Pulk, Karol Kuntsel, Margus Jaanovits, Maarius Pärn ja Tarmo Tagamets.

„Kolm ringreisi Soome näitavad selgelt, et Vanemuise „Puhastus“ on meie põhjanaabrite juures tunnustust leidnud. „Puhastuse“ välisreisidele on oodata ka jätku - läbirääkimised käivad veel ühe linnaga Soomes ning kolme linnaga Saksamaal,“ rääkis teatri juht Paavo Nõgene.

Lisainfo:
Ave-Marleen Rei
Vanemuise teatri pressiesindaja
Tel: 7440161, 53585343
[email protected]
www.vanemuine.ee