Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuise näitleja Hannes Kaljujärv pälvis teatristipendiumi

02.10.2023 11:59

Neil Simoni komöödia "Päikesepoisid" esietendus ei jäänud 30. septembri 2023 õhtul ainsaks pidulikuks hetkeks Vanemuise teatris. Etenduse lõpus anti laval üle traditsiooniline Hotell Pallas teatristipendium, mille tänavune laureaat on mitmekülgne draamanäitleja Hannes Kaljujärv.

OÜ Hotell Pallas juhatuse esimees Verni Loodmaa avaldas heameelt, et seekordse stipendiumi sai näitleja, kes kannab endas Vanemuise teatri parimaid traditsioone ning kelle rolle erinevates lavastustes on teatrisõbrad saanud nautida juba aastakümneid: "Ma väga loodan, et hoolimata pikast karjäärist teatrilavadel aitab see stipendium Hannes Kaljujärvel leida emotsioone ja kogemusi, millest vaatajad saavad osa juba lähitulevikus."

Vanemuise teatri draamajuht Tiit Palu ütles, et stipendiumi laureaadi Hannes Kaljujärve isiksus ja mitmekülgne näitlejaanne sobib kõige paremini kirjeldama Vanemuise teatri fenomeni: "Hannesel on olnud oma tee teatri juurde ja teatri sees, ta on aastakümnete jooksul andnud teatrile oma näo, jäädes seejuures alati endaks."

Kaljujärv on mänginud kõikides žanrites: peale sõnateatri ka tantsu- ja muusikalavastustes. "Noorest vihasest mehest, kes lavastajate soovil kehastas mässajaid ja suurte küsimuste esitajaid, on saanud nüüdseks peente rollide meister ja traditsioonide pidevuse hoidja. Kuid nüüdki: kui Hannes tuleb lavale, siis tulevad sinna ka suured küsimused ja mässumeel, sest teisiti polegi teatrit teha mõtet," sõnastas Palu.

Draamajuht tõdes, et teatrilava võib olla mõnikord suurem kui maailm, ja Hannesega koos on sinna alati põnev seiklema minna: "Avastused on garanteeritud ning seda teavad hästi ja oskavad hinnata nii publik kui kolleegid."

Verni Loodmaa sõnul on Hotell Pallas perele oluline ja südamelähedane koostöö Vanemuise teatriga: "Jätkame 2009. aastal alustatud traditsiooni ning tunnustame juba järgmist Vanemuise draamatrupi näitlejat Euroopa kultuuripealinna aastal."

Tartu Kultuurkapitali juurde loodud teatristipendiumi varasemad laureaadid on näitlejad Jüri Lumiste (2019), Ott Sepp (2010), Merle Jääger (2011), Külliki Saldre (2012), Karol Kuntsel (2013), Maria Soomets (2014), Linda Kolde ja Tanel Jonas (2015), Margus Jaanovits (2016), Marian Heinat (2017), Andres Mähar ja Priit Strandberg (2018). 2019. aastal anti välja eristipendium kogu Vanemuise draamatrupile, toetamaks nende teatrireisi Kreekasse. 2022. aastal said teatristipendiumi Maarja Johanna Mägi ja Karol Kuntsel.

Pildil Vanemuise teatri juht Aivar Mäe Hannes Kaljujärve õnnitlemas. Foto: Mailis Vahenurm