Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuise majades avatakse uued näitused

14.01.2011 09:25

Vanemuise suure maja publikugaleriis on alates 14. jaanuarist avatud Kalli Kalde maalinäitus „Prints valgel hobusel“.
Kalli Kalde sündis 1967. aastal Tartus ning on esinenud oma töödega näitustel alates 1988. aastast. Töötab joonistamise ja graafika õpetajana Tartu Kunstikoolis. Viimased 17 aastat on kunstnik elanud Lõuna-Eestis Põlvamaal, vanas talumajas, metsade ja põldude vahel. „Talvel, kui loodus mattub lumme on rohkem aega maalimiseks. Mida külmem ilm väljas, seda soojemaks ja eredamaks muutuvad värvid lõuendil,“ rääkis Kalli Kalde oma loomingust.

Vanemuise väikeses majas avatakse 14. jaanuaril kl 17 Piret Looveeri näitus „Eesti elamud“. Piret Looveer on sündinud 1975. aastal Tartus. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala ning töötab Pärnu Linnavalitsuse planeerimisosakonna arhitektina ja Pärnu Kunstikoolis maaliõpetajana.
„Elamuid ja elukeskkondi on Eestis erinevaid. Sellest, missuguses kohas juhtud elama, sõltub paljuski, missugust elu sa elad. Ühelt poolt juhuslikult, teisalt isiklikust kogemusest lähtuvalt on need hooned ja keskkonnad lõuendile jõudnud. Need erinevad paigad pakkusid mulle huvi- ja mõtteainet. Maalides konkreetset pilti mõtisklesin erinevate asjade üle: mis põhjustel on see koht niisuguseks kujunenud, kuidas ma sinna sattusin, mis mind selle koha juures paelus, kuidas oleks seal ise elada,“ tutvustas näitust Piret Looveer ise.

Näitused jäävad avatuks 1. märtsini.
Lisainfo:
Ave-Marleen Rei
Vanemuise teatri pressiesindaja
Tel: 7440161, 53585343
avemarleen@vanemuine.ee
www.vanemuine.ee