Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuise “La Traviatas” laulab tuntud leedu tenor

14.04.2007 12:37

Vanemuise ooperilavastuses "La Traviata" laulab laupäeval, 14. aprillil külalisena Alfredo rolli tunnustatud leedu tenor Kristian Benedikt.

Vanemuise teatri ooperipublik on temaga tuttav veebruaris esietendunud ooperilavastusest "Hoffmanni lood", kus Benedikti näeb Hoffmanni rollis. Verdi "La Traviata" laupäevasel etendusel on ka teised peaosad külalislauljate esitada - Violettat laulab Svetlana Trifonova Peterburi Maria Teatrist ning Germont'i Läti Rahvusooperi solist Eduards Cudakovs. Etendust dirigeerib hiljuti Eesti Teatri Aastaauhinna pälvinud Lauri Sirp.

Tenor Kristian Benedikt on saanud auhindu mitmel leedu lauljate konkursil. Ta debüteeris ooperisolistina Vilniuse Ooperi- ja Balletiteatris 1994. aastal, samuti on ta laulnud Kaunase Muusikateatris, Madalamaade Ooperis Amsterdamis, Peterburi Maria Teatris jm. Benedikt on esinenud soolokontsertidega mitmel pool maailma - 1997 tegi ta eduka kontsertreisi Põhja-Ameerika suurlinnades.

"See on naiseliku armastuse ja eneseohverduse lugu," rääkis "La Traviata" lavastaja Taisto Noor. "Kui mõelda üldse ooperite peale, siis neis on mehed valmis armastuse nimel küll tapma, kuid armastatu õnne eest selliseks eneseohverduseks on võimelised vist vaid naised."

"La Traviatat" lauldakse itaalia keeles, eestikeelset teksti saab publik jälgida lava ülaservas jooksvate tiitrite abil.

Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
[email protected] 
www.vanemuine.ee