Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuise jõululavastusena esietendub “Talvemuinasjutt”

30.11.2005 13:10

Vanemuise teatri suures majas esietendub kolmapäeval, 30. novembril lastele mõeldud jõululavastus "Talvemuinasjutt". Taisto Noore lavastatud "Talvemuinasjutt" põhineb Eugen Kapi muusikal, arranžeerijaks Tõnis Kõrvits. Lavastuses kõlavad paljud läbi aegade armastatud lastelaulud, nende seas "Küll on kena kelguga" jpt.

Memm ja taat on õnnetud, sest neil pole last. Ühel talvepäeval otsustavad nad teha endale lumest lapse. Järsku ilmub nende ette võlur, kes muudab võlukepiga lumelapse elavaks. Memme-taadi rõõm on suur! Kevade lähenedes ja ilmade soojenedes muutuvad vanemad murelikuks - mis küll nende lumelapsest saab.

"Talvemuinasjutu" muusikajuht ja dirigent on Anu Tali, dirigent Lauri Sirp. Kostüümide, lava- ja valguskujunduse autor on Mare Tommingas, koreograaf Rufina Noor. Lavastuses osalevad Vanemuise sümfooniaorkester, ooperikoor, Vanemuise Tantsu- ja Balletikooli õpilased ning Miina Härma Gümnaasiumi lastekoor.
Solistidena astuvad lavale Valentina Kremen, Taisto Noor, Merle Jalakas, Siiri Koodres, Märt Jakobson, Tõnu Kattai, Aivar Kaseste, Karmen Puis, Katrin Kapinus, Laili Jõgiaas ja Ave Terasmaa.

Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
tambet@vanemuine.ee
www.vanemuine.ee