Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuise järgmiseks draamajuhiks saab Urmas Lennuk

13.10.2010 12:28

Alates 1. augustist 2011 asub Vanemuise draamajuhi ametikohale Urmas Lennuk.
Praeguse draamajuhi Sven Karja tähtajaline tööleping lõpeb 2011. aasta suvel. Seoses sellega kuulutas Vanemuise teater septembris välja avaliku konkursi draamajuhi ametikoha täitmiseks.

Teatrile laekus kuus sooviavaldust. Komisjon koosseisus Paavo Nõgene, Kais Adlas, Anu Tonts, Ain Mäeots, Riho Kütsar, Hannes Kaljujärv, Ave Svarts ja Berk Vaher valis vestlusvooru järel välja  kolm kandidaati, kes kohtusid Vanemuise draamatrupiga. Draamatrupiga kohtunud kandidaadid olid Urmas Lennuk, Sven Karja ja Rein Pakk.

Draamatrupp ja komisjon tegid teatrijuhile ettepaneku kutsuda draamajuhi ametisse Urmas Lennuk. Urmas Lennuk on omakorda teinud ettepaneku Sven Karjale asuda tööle Vanemuise draamatrupi loomenõukogu liikme ning dramaturgina ning Rein Pakule asuda tööle Vanemuise draamatrupi loomenõukogu liikme ning koosseisulise näitleja-lavastajana. Valimiskomisjon ning teatrijuht on neid ettepanekuid ka aktsepteerinud, kuna selles kolmikus nähakse head sünergiat Vanemuise draama edaspidiseks arenguks.

„Mul on hea meel, et palju põnevat seisab ees. Avastada huvitavat truppi. Töötada koos uue meeskonnaga. Sünteesida oma kogemusi ja oskusi Vanemuise draama töötajatega. Nagu jõulud. Või nagu karupoeg Puhh armastab öelda: "See üks hetk enne mee söömist on vaata et paremgi, kui mee söömine ise." Ja see annab jõudu. Julgen ausalt öelda, et ma ei tea, milliseks peaks kujunema Vanemuise draama. Ma võin teada ja nimetada mõningaid sõnu, mis seda ligilähedaselt kirjeldavad. Aga see-eest tean väga täpselt, milliseks ta kujuneda ei tohi - Vanemuise draama ei tohi kujuneda selliseks teatriks, mis vaatajatega ei suhtleks. Arvan, et praegu on eestlaste jaoks rasked ajad, mis soodustavad püsiväärtuste devalveerumist. Teater peab inimesi aitama neist aegadest auga välja tulla,“ rääkis Urmas Lennuk.

„Draamajuhi konkursi teises voorus osales kolm väga tugevat kandidaati, mida näitas ka draamatrupi salajase hääletuse pingeline tulemus. Me ootame Urmas Lennuki ideede teostumist,“ ütles teatri juht Paavo Nõgene. 

Urmas Lennuk lõpetas aastal 1990 Tamsalu Keskkooli ja aastal 2000 EMA Kõrgemas Lavakunstikoolis lavastaja eriala. Ta on töötanud Tamsalu Kultuurimaja kunstilise juhina ja Saue Keskkoolis eesti keele ja kirjanduse õpetajana. Alates aastast 2000 on Urmas Lennuk olnud Rakvere Teatri kirjandusala juhataja, dramaturg ja lavastaja. Ta on töötanud ka EMA Kõrgema Lavakunstikooli dramaturgia õppejõuna. Urmas Lennuk on kahekordne Eesti Näitemänguagentuuri (ENA) näidendivõistluse võitja. Tema näidenditest on lavale jõudnud "Kadrioru vanad", "Rongid siin enam ei …", "Ellumõistetud", "Taksitrallitajad", "Boob teab", "Jumalaema kiriku kellamees", "Igavene kapten", "Frankenstein – mäng elu ja surmaga", „Muinasjutumees", „Koidula“, „Casanova“, „Päeva lõpus“, „Igavene kapten“, Kadunud tsirkus".

Urmas Lennuki poolt valitud repertuaari saab Vanemuises näha alates jaanuarist 2012, kuid ta osaleb ka 2011. aasta sügisperioodi planeerimises.

Lisainfo:
Ave-Marleen Rei
Vanemuise teatri pressiesindaja
Tel: 7440161, 53585343
[email protected]
www.vanemuine.ee