Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuise “Jäises mõrvas” mängivad peaosi Rekkor ja Kaljujärv

21.09.2007 14:15

Vanemuise teatri väikeses majas esietendub reedel, 21. septembril briti näitekirjaniku Edward Taylori triller "Jäine mõrv", kus peaosades näeb Eesti teatri kaht tippnäitlejat - Jaan Rekkorit ja Hannes Kaljujärve.

"Jäise mõrva" toob lavale Leino Rei, kellele see on esimene lavastajatöö Vanemuise trupiga. Küll aga mäletatakse varasemast tema värvikaid osatäitmisi Vanemuise lavastustes "Kõik aias" ja "Tähed hommikutaevas". Näidendi tõlkis Peeter Volkonski, lavastuse kunstnik on Rosita Raud, muusikaline kujundaja Ivar Põllu ja valguskujundaja Martin Meelandi.
Lisaks Jaan Rekkorile ja Hannes Kaljujärvele mängivad "Jäises mõrvas" Hilje Murel Ugalast ning vanemuislased Eva Klemets ja Riho Kütsar.

Vanemuises lavale jõudev triller esitab igipõlise küsimuse: kas on võimalik korraldada ideaalset mõrva? Kes oskaks sellele paremini vastata, kui hea kriminaalkirjanik?
Harold Kent ja Paul Riggs on edukad telekriminullide autorid. Pärast pikki aastaid kestnud koostööd soovib Harold oma napsulembesest partnerist lahku lüüa. Riggs ei ole ettepanekust vaimustatud ning püüab partnerit iga hinna eest sundida edasisele koostööle. Vahendid, mis võitluseks valitakse, on erialased.

Edward Taylor on tuntud briti teleseriaalide autor ja lavastaja, kes alates 1955. aastast töötas 36 aastat BBCs. Sarnaselt oma näidendi "Jäine mõrv" tegelasele Harold Kentile otsustas ta viimaks telekarussellilt lahkuda ja kirjutada ka midagi muud. 1992. aastal valminud "Jäine mõrv" on tema teine töö vabakutselise kirjanikuna.

Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
[email protected] 
www.vanemuine.ee