Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuise hariduslikud etendused ootavad kooliklasse teatrikuues muusika-, tantsu- ja draamatundi

24.01.2022 12:06

Vanemuise teatri hariduslikud etendused ootavad kooliklasse teatrikuues muusika-, tantsu- ja draamatundi. Koostöös teaduskeskusega AHHAA toimub uuenduslik programm "Ahhaa! Ooper kõlab hästi!", kus ühendatakse muusika ja füüsika tund. 

Vanemuise teatri noortetöö juht Katrin Loonurm rääkis, et nii noorele, keskmisele kui ka vanemale kooliastmele suunatud hariduslike etenduste eesmärk on anda värvi, toetada ja kinnistada kooli ainetundides õpitavat, aga samas pakkuda uutmoodi lähenemist õppimisele. "Vanemuise artistid ja teaduskeskuse juhendajad julgustavad kooliõpilasi nägema praktilist väljundit ja suuremat pilti õpitava taga, andes läbi teatritunni faktiteadmisi kui ka elulisi oskusi. Olen kindel, et need teatris toimunud koolitunnid toovad vaheldust ja uut energiat nii õpilastele kui ka õpetajatele." 

Keskmisele ja vanemale kooliastmele on suunatud draamatund "Valmisolek on kõik". Tunni käigus meenutatakse teatrikunsti ajalugu, näidatakse stseene näitekunsti klassikast, saadakse teada, mis on nulltekstiga etüüd ning tunni lõpus sünnivad improvisatsioonid publiku poolt samal hetkel pakutud ideedele. Draamatund "Valmisolek on kõik!" toimub Sadamateatris 11. ja 16. veebruaril 2022 kell 11 ning 1. aprillil 2022 kell 11. 

Nooremat ja keskmist kooliastet ootame muusikatundi "Appi! Ooper!?", kus saab teada, mis on ooper ning mille poolest ta erineb teistest lavažanritest. Õpetajate esituses kuuleme maailmakuulsaid aariaid erinevate ajastute ooperitest ning selgub, millist ooperimeloodiat oskavad kooliõpilased ise kaasa laulda. Muusikatund "Appi! Ooper!?" toimub Sadamateatris 26. jaanuaril 2022 kell 11 ning 1. ja 2. veebruaril 2022 kell 11.  

26. jaanuaril 2022 on erakordne võimalus saada osa ka Vanemuise teatri ja teaduskeskuse AHHAA koostööprogrammi esimesest tunnist "Ahhaa! Ooper kõlab hästi!", kus päeva esimeses osas, algusega kell 11, saavad õpilased osaleda muusikatunnis "Appi! Ooper?!" ning teises osas osaletakse teadusteatris "Ahhaa, kõlab hästi!". Teaduskeskuses AHHAA uuritakse füüsika tunnis aktuaalseid teemasid: mis on helilaine, kuidas heli tekib ja kas nähtamatu helilaine saab muuta nähtavaks. Boonusena pannakse tantsima ka tuli! 

Tantsuhuvilistele noorema ja keskmise kooliastme õpilastele toimub tantsutund "Tants läbi aegade", kus näitame, mida balletikoolis õpetatakse, räägitakse, millal ja kust ballett on alguse saanud, saab teada, kui mugavad on varvaskingad jpm. Kauneid ja mitmekesiseid tantsunumbreid tantsuajaloo erinevatest etappidest toovad kooliõpilaste ette Vanemuise tantsu- ja balletikooli õpilased. Tantsutunnist "Tants läbi aegade" saab Sadamateatris osa 8. veebruaril ja 5. aprillil 2022, algusega kell 11.