Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuise Fond teeb esimesed väljamaksed

13.04.2007 10:13

Kolm ja pool kuud tagasi Vanemuise aastalõpuballil avatuks kuulutatud Vanemuise Fond tegi sel nädalal oma esimesed rahaeraldusotsused.

Vanemuise eelmise teatrijuhi Aivar Mäe eestvedamisel loodud fondile laekus vanemuislastelt 51 rahataotlust, millest rahuldamata jäid vaid neli. Toetuse saajate seas on esindatud nii teatri lavajõud - draama-, muusika- ja balletitrupp - kui ka etendusi teenindavad ja ettevalmistavad töötajad.

"Teeb rõõmu, et vanemuislastel on avanenud erinevatel teatriga seotud tegevusaladel märksa suuremad võimalused ennast täiendada," märkis teatrijuht Paavo Nõgene. "Hea on tõdeda, et Vanemuise töötajatel jätkub initsiatiivi, nad soovivad end harida ning muuta seeläbi oma töö teatris viljakamaks."
Vanemuise Fondi esimese jaotuse toetuseeralduste toel sõidavad vanemuislased õpireisidele Viini, Prahasse, Amsterdami, Kopenhaagenisse, Berliini, Hannoveri ja Frankfurti, täiendavad keeleoskust, erialaseid teadmisi ja füüsilist suutlikkust mitmetel kursustel Eestis jms.

Vanemuise Fond loodi mullu Tartu Kultuurkapitali juurde erakapitali ja Tartu linna toel. Uue fondi eesmärk on Vanemuise teatri töötajate nii Eestis kui ka välismaal toimuva koolituse ja enesetäienduse toetamine. Loodud fond teeb väljamakseid kaks korda aastas, järgmisi taotlusi oodatakse vanemuislastelt kuni septembri lõpuni.

Nõgene lisas, et Vanemuine on tänulik fondi asutajaliikmetele, kelle eesotsas on 2006. aastal Tartu edukaimaks daamiks nimetatud Olga Aasav. "Olga Aasavi initsiatiiv Vanemuise Fondi toetuste leidmisel on kindlasti heaks eeskujuks paljudele Eesti ettevõtjatele ning annab taas kinnitust sellest, et kultuurielu toetamine on saanud paljudele heaks tavaks", lisas ta.

Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
[email protected] 
www.vanemuine.ee