Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuise draamatrupp pälvis teatristipendiumi

23.02.2026 12:42

Pildil seisab Vanemuise teatri suure maja laval reas kaheksa inimest ning Verni Loodmaa ulatab neile lilli.

Rahvusteater Vanemuise lavastuse “Akadeemiline lühis” esietenduse järel 21. veebruaril 2026 andis hotelli Pallas juht Verni Loodmaa laval üle teatristipendiumi, mille tänavune laureaat on kogu Vanemuise draamatrupp. Draamatrupis töötab 23 näitlejat, lavastaja Taago Tubin ning draamajuht Tanel Jonas.

Draamajuht Tanel Jonas: “Kui tavaliselt antakse hotelli Pallas stipendium mõnele Vanemuise draamatrupi liikmele, siis sel aastal läheb see Vanemuise draamatrupi kevadise teatrireisi toetuseks. Mul on väga hea meel, et hotelli Pallas toel saab meie trupp sõita tutvuma kolleegide tööga Hollandisse Amsterdami. Euroopa teatris on praegu põnevad ajad, ma usun, et väga oluline ja loominguliselt vajalik on olla kursis sellega, mis toimub meie ümber ja mil moel mõtestavad meie kunsti ja tööd näitlejad ja lavastajad näiteks sellises kuulsas teatris nagu Internationaal Theatre Amsterdam. Oleme väga tänulikud hotelli Pallas meeskonnale, kellega meid seob juba aastatepikkune koostöö.”

OÜ Hotell Pallas juhatuse esimees Verni Loodmaa: “Oleme rõõmsad, et oleme saanud olla enam kui 15 aastat partneriks Vanemuise teatri draamatrupi liikmetele uute kogemuste saamisel, mis on väljenduse saanud teatrikülastajaid köitvates lavastustes. Seekordne stipendium kinnitab veel kord vanemuislaste soovi ennast täiendada ja arendada ning seetõttu on põhjust oodata uusi unustamatuid teatrielamusi. Siirad edusoovid hotell Pallas perelt kogu draamatrupile!”

Tartu Kultuurkapitali juurde loodud teatristipendiumi varasemad laureaadid on näitlejad Jüri Lumiste (2009), Ott Sepp (2010), Merle Jääger (2011), Külliki Saldre (2012), Karol Kuntsel (2013), Maria Annus (2014), Linda Porkanen ja Tanel Jonas (2015), Margus Jaanovits (2016), Marian Eplik (2017), Andres Mähar ja Priit Strandberg (2018). 2019. aastal anti välja eristipendium kogu Vanemuise draamatrupile, toetamaks nende teatrireisi Kreekasse. 2022. aastal said teatristipendiumi Maarja Johanna Mägi ja Karol Kuntsel, 2023. aastal Hannes Kaljujärv, 2025. aastal Marika Barabanštšikova.

Pildil teatristipendiumi üleandmine lavastuse “Akadeemiline lühis” esietenduse järel. Foto: Mailis Vahenurm