Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuise draamatrupp jagas kolleegipreemiaid ja loomenõukogu aastaauhindu

27.12.2012 22:43

Vanemuise draamatrupp valis oma jõulupeol kolleegipreemiate laureaadid lõppeva aasta tööde põhjal. Kuna pea- ja kõrvalosade jaotus osutus keeruliseks, tunnustati kahte mees- ja kahte naisnäitlejat sõltumata rollide mahukusest.

Naisnäitlejatest pälvisid kolleegide tunnustuse Külliki Saldre rollide eest lavastustes „Remondimees“, „Oblomov“ ja „Kalendritüdrukud“ ning Maria Soomets osatäitmiste eest lavastustes „Remondimees“, „Tappa laulurästast“ ja „Kunksmoorimäng“.

Meesnäitlejate kategoorias hääletasid kolleegid 2012. aasta parimateks Andres Mähari rollid lavastustes „Musta pori näkku“ ja „Tappa laulurästast“ ning Robert Annuse osatäitmised lavastustes „Karjäär“, „Cabaret“ ja „Kosmonaut Lotte“.

Vanemuise parimaks lavastuseks aastal 2012 hääletasid trupiliikmed Uku Uusbergi autoritöö „Karjäär“

***
21. detsembril anti Vanemuise teatris välja ka loomenõukogu aastaauhinnad kolmele loomingulisele, ühele tehnilisele ja ühele administratiivtöötajale. Auhinnaga kaasneb rahaline preemia.
Amservi draama aastaauhinna sai Aivar Tommingas. Aivar Tommingas lõpetas 1978. aastal Tallinna Riikliku Konservatooriumi lavakunstikateeder 8. lennu ning on Vanemuise teatris töötanud sellest ajast alates. Praegu saab teda näha Vanemuise lavastustes „Karjäär“, „Kosmonaut Lotte“, Moonlight Express“ ja „Cabaret“.
Dunkri balleti aastaauhinna sai Vanemuise balleti kontsertmeister Olga Kadajane ning EMT muusika aastaauhinna kontsertmeister Jaanika Rand-Sirp.
Kinema tehnilise töötaja aastaauhinna sai kunstnik-rekvisiitor Ave Liivamägi ning administratiivtöötaja kategoorias pälvis tunnustuse Vanemuise raamatukogu juhataja Ragne Saul.