Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuise draamatrupp jagas kolleegipreemiaid

20.12.2010 16:57

Vanemuise draamatrupp valis oma jõulupeol traditsiooniliselt kolleegipreemiate laureaadid lõppeva aasta tööde põhjal.

Naispeosa vääriliseks hindasid kolleegid Külliki Saldre rolle lavastustes "Gorgo kingitus" ning "Maetud laps". Meespeaosa auhinna tiitel läks Aivar Tommingale rollide eest "Vihmamehes", "Maetud lapses" ja "Huntlutsus".

Naiskõrvalosa preemiaga tunnustati Maarja Mitti, arvestades tema rolle lavastustes "Puhastus", "Huntluts", "Maetud laps" ja "Helisev muusika". Meeskõrvalosa preemia läks Margus Jaanovitsile rollide eest lavastustes "Maetud laps", "Vihmamees", "Huntluts" ja "Puhastus."

"Kui kõrvalosade rubriigis oli hääletus küllalt tasavägine ja kandidaate rohkesti, siis Saldre ja Tomminga edemus peaosade jaotuses oli silmaganähtav, "ütles Vanemuise draamajuht Sven Karja. "Tihedaks kujunes rebimine ka aasta parima lavastuse kategoorias, võidukolmiku punktivaheks kujunes vaid üks hääl."

Vanemuise parimaks draamalavastuseks aastal 2010 hääletasid trupiliikmed Ingo Normeti lavastuse "Huntluts", mis on Mati Undi tekst Oskar Lutsu erinevate teoste põhjal. "Huntlutsu" kõrval tunnustasid kolleegid ka Sam Shepardi "Maetud lapse" lavastust Mladen Kiselovilt ning Peter Shafferi "Gorgo kingituse" lavastust Peeter Raudsepalt.

Lisainfo:
Ave-Marleen Rei
Vanemuise teatri pressiesindaja
Tel: 7440161, 53585343
avemarleen@vanemuine.ee
www.vanemuine.ee