Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuise draamatrupp jagas kolleegipreemiaid

21.02.2023 12:25

21. veebruaril 2023 kuulutas Teater Vanemuine välja draamatrupi kolleegipreemiate laureaadid. Preemiate jagamisel võidutses lavastus „Tõrksa taltsutus“.

Vanemuise draamatrupp kogunes möödunud nädalavahetusel meeleolukale koosviibimisele, mille käigus toimus ka traditsiooniline kolleegipreemiate hääletus läinud aasta parimate väljaselgitamiseks. Selge favoriidina eristus teistest lavastustest Priit Strandbergi töö William Shakespeare'i "Tõrksa taltsutuse" lavaletoomisel, mis noppis parima lavastuse preemia.

Ka nais- ja meespeaosatäitjate tiitlid läksid selle lavastuse kesksete rollide täitjatele, Maria Annusele (lisaks ka roll lavastuses „Kõik minu emast“) ning Veiko Porkanenile.

Parima naiskõrvalosatäitja tiitliga pärjati Marika Barabanštšikovat rollide eest lavastustes „Romeo ja Julia“ ning „Kõik minu emast“, parima meeskõrvalosatäitja tiitliga aga Andres Mäharit rollide eest lavastustes „Romeo ja Julia“ ning „Tõrksa taltsutus“.

Veel anti üle eripreemia, millega tunnustati meeldivat kolleegi. Selle tiitli pälvis lavastaja ja näitleja Priit Strandberg.

Preemiate väljaandmisele panid õla alla Tartu Kaubamaja, Apollo, V Spa ja restoran Humal.

Pildil Vanemuise draamatrupi kolleegipreemiate laureaadid Andres Mähar, Marika Barabanštšikova, Priit Strandberg, Maria Annus ja Veiko Porkanen. Foto: Iris Viru