Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuise draamajuht on Sven Karja

02.08.2007 13:14

Vanemuise draamajuhi senine kohusetäitja Sven Karja asus tänasest tööle teatri täieõigusliku draamajuhina, et suunata vähemalt kahe aasta kestel Eesti vanima ja suurima kutselise teatri draamaharu tegevust.

"Sven Karja on Vanemuise draamajuhi kohusetäitjana olnud ametis alates möödunud aasta novembrikuust ja sellega väga edukalt hakkama saanud," ütles Vanemuise teatrijuht Paavo Nõgene. "Teatri loomenõukogu ja draamatrupi ühine seisukoht oli, et ta on igati sobiv täitma Vanemuise draamajuhi kohuseid järgneva kahe aasta kestel."

Sven Karja töötas Vanemuises 1995. aastast kirjandustoimetajana ja alates 2006. aastast täitis ühtlasi draamajuhi kohustusi. "Sven Karja on ennast tõestanud võimeka draamatoimetajana ja tema panus Vanemuise draamažanri suunamisel on olnud märkimisväärne," lisas Nõgene.

Sven Karja on lõpetanud Tartu Ülikooli 2000. aastal teatriteadlasena, 2005. aastal omandas ta seal teatriteaduse magistri kraadi.

Alates aastast 1991 on Sven Karja avaldanud mitmetes ajakirjandusväljaannetes teatrikriitikat, intervjuusid, hooajaülevaateid ja näitlejaportreid. Ta on pälvinud ajalehe Sirp ja ajakirja Teater.Muusika.Kino aastapreemiad. 2003. aastal anti talle Eesti Teatriliidu kriitika aastapreemia.

Sven Karja on koostanud kogumikke "Teatrielu" ja tõlkinud näidendeid ("Vladimiri väljak", "Tähed hommikutaevas", "Jooksvad kulud" Vanemuises), samuti tegutsenud Tartu Ülikooli teatriteaduse õppetooli õppejõuna.

Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028