Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuise „Casanova“ osaleb mainekal Riia balletifestivalil

12.04.2011 16:15

12.–19. aprillini toimub Riias Rahvusvaheline Baltimaade balletifestival, kus osaleb ka Vanemuise äsja esietendunud balletilavastus „Casanova“. Etendus antakse 12. aprillil kell 20 Läti Rahvusooperi uues saalis. Piletid Vanemuise etendusele Riias on juba välja müüdud.

Rahvusvaheline Baltimaade balletifestival toimub 16. korda ning selle eestvedajaks ja kunstiliseks juhiks on Läti priimabaleriin ja koreograaf Lita Beiris. Festivali eesmärgiks on balleti populariseerimine, selleks kutsutakse kohale nii klassikalist kui modernset balleti viljelevaid truppe kõikjalt maailmast. Festival taotleb ka uute ideede vahetust erinevate truppide, koreograafide ja tantsukoolide vahel.
„Kuna festivalil esinevad väga tugevad balletitrupid ja artistid üle maailma, siis on meie osalus väga vastutusrikas, kuna me ei esinda mitte ainult Vanemuise teatrit vaid kogu Eesti balletti,“ tõdes Vanemuise balletijuht Mare Tommingas.

Vanemuise balletitrupp osales Riia festivalil esimest korda 2004. aastal Mai Murdmaa balletiga „Armastuse tango“. Järgnesid pea igaaastased esinemised põhiliselt festivali galakontsertidel. Solistidena on osalenud Hayley Blackburn, Takuya Sumitomo, Nashua Mironova, Saori Nagata, Ilja Mironov jt.

Belgia koreograafi David Sonnenblucki loodud „Casanova“ on nii stiili kui muusika poolest ajatu ballett – see on ühtlasi nii barokne kui kaasaegne. Lavastaja ise nimetas Vanemuise balletitrupi esitust parimaks kõigist Euroopas varem etendunud „Casanova“ lavastustest. „Casanovas“ tantsivad Colin Thomas Maggs, Takuya Sumitomo, Ilja Mironov, Nashua Mironova, Mai Kageyama, Hayley Blackburn ning kogu Vanemuise balletitrupp.

Sellel hooajal saab „Casanova“ etendusi vaadata veel 13. ja 21. aprillil.

Lisainfo:
Ave-Marleen Rei
Vanemuise teatri pressiesindaja
Tel: 7440161, 53585343
avemarleen@vanemuine.ee
www.vanemuine.ee