Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuise ballett tähistab 80. sünnipäeva näitusega kaarsillal ja galaetendusega

25.02.2019 12:01

2019. aastal täitub Vanemuise balletil 80. tegevusaasta. Esmaspäeval, 25. veebruaril kell 13 avatakse pidulikult balletijuubelile pühendatud fotonäitus "Tantsides Tartut. Vanemuise ballett 80" Tartu kaarsillal ning pühapäeval, 3. märtsil kell 19 tähistatakse sünnipäeva suurejoonelise balletigalaga Vanemuise suures majas. 
  
Kaarsilla näitusel esitatud tantsufotod pärinevad septembrikuus ilmunud fotoraamatust "Tantsides Tartut". Fotod on valminud fotograaf Maris Saviku, Vanemuise balletijuhi Mare Tomminga ja Vanemuise rahvusvahelise balletitrupi koostöös. Näitust täiendab imekaunis helitaust, kus kõlab muusika tuntud ballettidest "Pähklipureja", "Casanova" ja "Peer Gynt". Fotonäitus jääb Tartu kaarsillale kuni 6. aprillini 2019.

Pühapäeval, 3. märtsil kell 19 leiab Vanemuise suures majas aset Vanemuise balleti juubeligala – kummardus meie publikule ja tantsijatele. Esitatakse tähenduslikke ja ajaloolisi numbreid ning publiku südameid võitnud lemmikuid uuemast ajast lavastustest "Collage", "Peer Gynt", "Kratt", "Pähklipureja", "Giselle", "Luikede järv", "Casanova", "Don Juan", "Armastuse tango", "Romeo ja Julia" jpt.
 
Külalisesinejatena astuvad üles ka endised vanemuislased: Hageni teatri balletisolist Brandon Alexander, Nashua Mironova ja Ilja Mironov – Brno Rahvusteateri solistid Tšehhist, Willem Houck ja Claudio Cangialosi Flandria Kuninglikust Balletist Belgiast, Horvaatia Rahvusteatri balletisolistid Takuya Sumitomo ja Rieka Suzuki ning veel teisedki kallid sõbrad.

Gala kunstilise juhi, Vanemuise balletijuhi Mare Tomminga jaoks on praeguse balletitrupi juhtimise märksõnadeks olnud aktiivne tegutsemine huvitava repertuaaripildi koostamisel, avatus ja uudsuseiha. "Trupp on rahvusvahelisem kui iial varem ja tantsib klassikalist balletirepertuaari, ent selle kõrval ka kaasaegsemat ja otsingulisemat, lisaks teevad balletitrupi liikmed kaasa teatri ooperi-, opereti- ja muusikalilavastustes," sõnab Tommingas.  

Gala etendused toimuvad 3.03 Vanemuise suures majas, 25.03 Rahvusooperis Estonia ja 18.04 Ugala teatris.
 

Lisainfo:
Kertu Tombak
Vanemuise kommunikatsioonijuht
+372 534 573 59
www.vanemuine.ee