Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuise ballett sõidab ringreisile Hiina Rahvavabariiki

12.11.2018 14:37

Homme, 13. novembril sõidab Vanemuise balletitrupp ringreisile Hiina Rahvavabariiki Teet Kase lavastusega "GO – mäng kahele". Kokku antakse 3 etendust - 18. novembril Hangzhou linnas (Xiaoshang Theatre), 20. novembril Shanghais (Oriental Arts Center) ja 22. novembril Dalianis (International Conference Centre Grand Theatre).
 
Ringreisi eesmärgiks on tutvustada Hiina publikule Eesti kaasaegset muusika ja balletti.
 
Lavastaja Teet Kase sõnul on GO vaimukas, irooniline, mõtlik, pühitsev, kõiksust haarav ja olemise ilu puudutav mäng keha, heli ning rütmi- ja valgusfiguuride, ajatuse, lihtsuse, melanhoolia ning rõõmuga. "Ja Hiina tuur on ehe näide, kuidas edukalt arendada kahe riigi vahelist kultuuridiplomaatiat," lisab Teet Kask.
 
Lepo Sumera kontrastirohkele muusikale loodud balleti läbivaks jooneks on mängu eritahulisus. Sumera helipärandist hoolikalt valitud teosed raamistavad ja toetavad rütmide ning faktuuri vastandlikkusel põhinevat koosmängu tantsijatega.

GO on kaasaegne ballett, mis köidab publiku kõiki meeli ning kõnetab teemaga, mis igaühele äratuntav. Vaate- ja kuuldemängu maagia aluseks on sajandeid vana Hiinast pärit intellektuaalne lauamäng GO, mille reeglid on küll kiiresti omandatavad, kuid vilumuse saavutamiseks kulub terve elu.

GO on harmooniakunst. Mänguplatsil tuleb kahel partneril liigutada musti ja valgeid kive, piirata oma mõjuala. Suurt tähtsust omavad aga kividevahelised ühendused – need võivad olla kas jäigad ja vahetud või kaudsed ja hajusad. Tasakaalu ja seotuse lõhkumine mänguseisus sõltub vaid ühestainsast liigutusest. Nii, nagu inimestevahelistes mängudeski, on küsimus reguleerituses – kui kaugele võib mänguga minna, millal pakub see rõõmu ja millal muutub fataalseks?
 
Lavastuse karakterid ja nende suhted on osaliselt inspireeritud Nobeli kirjandusauhinna laureaadi, Jaapani kirjaniku Yasunari Kawabata, romaanidest "Go-mängu meister" ja "Lumine maa". Kirjanik tutvustab inimsuhete komplektsust, isolatsiooni, üksindust ja Jaapani kunstile omapärast esteetikat, ilu ja kurbust.
 
Lavastaja ja koreograaf on Teet Kask, muusikajuht ja dirigent Erki Pehk, kunstnik Madis Nurms, valguskunstnik Trui Malten (Holland), pianist Kadri-Ann Sumera ja viiulisolist Eva-Maria Sumera. Laval on Alain Divoux, Alex Drew, Amy Bowring, Ben Roomes, Gus Kyeema Upchurch, Jack Traylen, Laura Quin, Maria Engel, Matteo Giulio Tonolo, Raminta Rudžionyte-Jordan, Tarasina Masi ja Yukiko Yanagi.
 
"GO - mäng kahele" esietendus 25. oktoobril 2014 Vanemuise väikeses majas.

Ringreisi toetab Major Performing Arts Group.
 
Lisainfo:
Kertu Tombak
Vanemuise kommunikatsioonijuht
+372 53 457 359