Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuise balletitrupp täienes 15 tantsija võrra

22.08.2007 13:55

Vanemuise teatri balletitrupiga liitub algaval 138.hooajal 15 uut tantsijat, kes tulevad Tartusse Jaapanist, USA-st, Suurbritanniast, Belgiast, Peruust, Poolast, Venemaalt ning üks ka Tallinna Balletikoolist.

"Vanemuise balletitrupp on ilmselt üks rahvusvahelisemaid kogu Euroopas," ütles Vanemuise teatrijuht Paavo Nõgene. Eesti vanima kutselise teatri truppi kuulub 38 tantsijat 11 rahvusest. Varasemast töötab Vanemuises lisaks Eesti tantsijatele balletiartiste Suurbritanniast, Leedust, Lätist ja Venemaalt.

"Välismaiste tantsijate suur huvi Vanemuise vastu näitab, et meie teatri repertuaar on pandud kokku õigesti ning see pakub huvi ka rahvusvahelisel pinnal," lisas Nõgene. "On väga hea, et balletitrupi täiendamisel tekkis konkurents, sest see andis teatri balletijuhile võimaluse valida välja kõige paremad ja professionaalsemad tantsijad".

Vanemuise balletijuhi Mare Tommingase sõnul on mitmed uued tantsijad võitnud mainekatel balletikonkurssidel grand prix’sid. "Mul on selle üle väga hea meel, et algavast hooajast saab neid näha Tartus tantsimas," ütles ta.

Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
[email protected]
www.vanemuine.ee