Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuise balletitrupp tähistab 65. sünnipäeva

02.03.2004 11:03

Vanemuise teater tähistab oma balletitrupi 65. sünnipäeva 4.-7. märtsini toimuva balletinädalaga, mille igal õhtul saab vaadata üht Vanemuise balleti- või kaasaegse tantsu  lavastust.

Neljapäeva õhtul etenduvad Sadamateatris Vanemuise kahe noore tantsija ja koreograafi tantsulavastused - Janek Savolaineni "This is a small step for a man" ja Ruslan Stepanovi "L’Amour". Reedel näidatakse viimast korda kaheosalist balletilavastust "Chopiniana. Quiteria pulm", mille esimese poole lavastaja on Rufina Noor ja teisel Viesturs Jansons.
Laupäev ja pühapäev on Mai Murdmaa tantsulavastuste päralt. Laupäeval etendub juba rohkem kui aasta Vanemuise repertuaaris olev "Armastuse tango", mis on loodud Astor Piazzolla maagilisele muusikale. Pühapäeval näeb Mai Murdmaa värskeimat, veebruaris esietendnud lavastust "Alice imedemaal”, mille multimeediakeskse lavakujunduse tegi tema poeg, noor andekas joonisfilmirezhissöör Kaspar Jancis.

Vanemuise balleti algusajaks loetakase 1939. aastat, kui Ida Urbel tõi teatris välja esimese iseseisva tantsulavastuse "Karnevalisüit". Praegu kuulub Vanemuise balletitruppi pisut üle veerandsaja tantsija, järgmisel hooajal on aga teatril plaanis nende arvu peaaegu kahekordistada. Seda selleks, et tuua novembris täiskoosseisus välja Pjotr Tshaikovski ballett "Pähklipureja", mille lavastab Par Isberg Stockholmi Kuninglikust Ooperiteatrist.

Balletinädala puhul on Vanemuise suure maja jalutusruumis avatud balletikostüümide ja -plakatite näitus, koostajaiks Vanemuise balletijuht Mare Tommingas ja balletitoimetaja Kai Kangur. Vanimad eksponaadid sel näitusel pärinevad 1970. aastate alguse Vanemuise tantsulavastustest.


Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028