Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuise aastaauhinna said Kütsar, Kallaste, Kroon ja Tirmaste

23.12.2009 13:26

Vanemuise teatri 2009. aasta draamaauhinna sai draamanäitleja Riho Kütsar, balletiauhinna balletisolist Aivar Kallaste, muusikaauhinna ooperikoori laulja Endel Kroon ning tehnilise töötaja auhinna helimeister Andres Tirmaste.

„Vanemuise teatri loomenõukogu tõstab selle aastaauhinnaga esile kolme loomingulist ja ühte tehnilist töötajat,” rääkis Vanemuise teatrijuht Paavo Nõgene. „Arvesse võetakse tema panust ja saavutusi nii lõppeval aastal kui ka varasematel, samuti ka töötaja meeldivaid isikuomadusi kolleegina.“

Autospiriti-nimeline draama aastaauhind, Torrese-nimeline balleti aastaauhind, EMT-nimeline muusika aastaauhind ja Kinema-nimeline tehnilise töötaja aastaauhind anti üle täna Vanemuises toimunud teatritöötajate jõulupeol. Auhindade jagamist finantseerivad Vanemuise teatri neli suuremat toetajat.

Draamanäitleja Riho Kütsar töötab Vanemuise teatris alates aastast 1994. Teda saab näha Vanemuise lavastustes „Kõik aias“, „Suurema kurbuseta“, „Koidula veri“, „Vihurimäe“, „Vaene loom vihma käes“, „Loss“, „Lood Viini metsadest“ ja „Kuningas Richard Kolmas“. Ees ootavad rollid veel esietendumata uuslavastustes „Huntluts“, „Paanika“ ja „Külaline“.

Hiljuti oma 50. sünnipäeva tähistanud balletisolist Aivar Kallaste töötab Vanemuise teatris alates aastast 1977. Ta tantsib lavastustes „Pähklipureja“, „Uinuv kaunitar“ ja „Kevade“ ning mängib muusikalis „Sugar ehk Džässis ainult tüdrukud“. Jaanuaris jõuab Sadamateatris lavale Aivar Kallaste juubelit tähistav tantsulavastus „Vanamees ja meri“.

Ooperikoori laulja Endel Kroon töötab Vanemuise teatris alates aastast 1982 ja helimeister Andres Tirmaste aastast 2002.

Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
[email protected]
www.vanemuine.ee