Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuise aastaauhinna said Barabanštšikova, Puis, Blackburn ja Univer

20.12.2007 16:54

Vanemuise teatri 2007. aasta draamaauhinna pälvis draamanäitleja Marika Barabanštšikova, muusikaauhinna ooperisolist Karmen Puis, balletiauhinna inglannast balletisolist Hayley Jean Blackburn ning tehnilise töötaja auhinna kostüümilao juhataja Piret Univer.

"Vanemuise teatri loomenõukogu tõstab selle aastaauhinnaga esile kolme loomingulist ja ühte tehnilist töötajat," rääkis Vanemuise teatrijuht Paavo Nõgene. "Arvesse võetakse tema panust ja saavutusi nii lõppeval aastal kui ka varasematel, samuti tema isikuomadusi kolleegina."

EMT-nimeline muusika aastaauhind, Peugeot-nimeline draama aastaauhind, Torrese-nimeline balleti aastaauhind ja Kinema-nimeline tehnilise töötaja aastaauhind anti laureaatidele üle täna Vanemuise teatris toimunud jõulupeol.

Draamanäitleja Marika Barabanštšikovat saab praegu näha Vanemuise lavastustes "Jooksvad kulud", "Kõik aias", "Lärmab ja veiderdab", "Potteri lõpp", "Vabamõtleja", "Teatriparadiis", "Lotte reis lõunamaale", "Beautiful Bodies" ja "Suurema kurbuseta".

Balletisolist Hayley Jean Blackburn tantsib peaosi balletilavastustes "Pähklipureja", "Peer Gynt", "Giselle" ja "Onegin". Ooperisolist Karmen Puisi kuuleb Vanemuse ooperites "Hoffmanni lood", "Rigoletto", "Võluflööt" ja "La Traviata", operetilavastuses "Nahkhiir", lastemuusikalis "Lumekuninganna" ning tantsulavastuses "Peer Gynt".

Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
[email protected] 
www.vanemuin.ee