Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuine tutvustas Tallinnas oma suveprojekte ja järgmist hooaega

04.05.2005 17:17

Teater Vanemuine korraldas täna, 4. mail Tallinnas Rahvusooper Estonia valges saalis pressikonverentsi.
Suvelavastusi ning järgmise 2005/2006 hooaja plaane tutvustasid teatrijuht Aivar Mäe, draamajuht Ain Mäeots, balletijuht Mare Tommingas, muusikajuht Hendrik Vestmann, peaprodutsent Paavo Nõgene, kirjandusala juhataja Anu Tonts ning pressiesindaja Tambet Kaugema. Samuti osales pressikonverentsil Meremäe vallavanem Aivar Nurk, kuna sellesse Setumaa valda kuuluvas Obinitsas mängib Vanemuine augustikuus oma seto laule ja tantse sisaldavat näitemängu "Taarka". Esietendus toimub 4. augustil.

Suveavastus "Taarka" on ajaloolise tegelase, setu lauliku Hilana Taarka, elust ja setude praegusest elust Eesti Vabariigis. Teksti on kirjutanud Kauksi Ülle, lavastaja on Ain Mäeots, kunstnik Iir Hermeliin (külalisena Tallinna Linnateatrist) ning nimiosas Merle Jääger. Lavastuses osaleb seto ansambel "Tsibihärbläseq" ning publikule lubatakse lisaks muule üllatavale osa saada nii elus lavakujundusest kui etenduse vaheajal toimuvast setu kirmaskist.

Vanemuise teist suvelavastust, Andrew Lloyd Webberi muusikali "Cats", mängitakse juunis ja augustis Vanemuise suures majas ning nii ei peaks see ilma tõttu kellelgi vaatamata-kuulamata jääma. Ühe enimmängitud muusikali lavastab koreograaf ja tantsija Dmitri Harchenko, lavastuse muusikaline juht ja dirigent on Tarmo Leinatamm, kunstnik Riina Degtjarenko, kostüümikunstnik Gerly Tinn ja valguskunstnik rootslane Palle Palmé.

Kass Grizabella rollis astub "Catsis" lavale Maarja-Liis Ilus, kelle esitada jääb ka selle muusikali tuntuim hitt "Memory", mille Londoni lavastuses laulis kuulsaks Elaine Paige. Solistidena teevad lavastuses kaasa veel Janika Sillamaa, Nele-Liis Vaiksoo, Koit Toome, Lauri Liiv, Aivar Tommingas, Bert Pringi, Katrin Pärn, Jaan Willem Sibul, Andres Mähar, Rolf Roosalu, Helen Hansberg, Julia Botvina, Siiri Koodres, Laili Jõgiaas, Katrin Kapinus, Ave Terasmaa ja Marko Lillemägi. "Catsis" osaleb balletitrupp, orkester ja bänd.

Muusikali proovid käivad täie hooga ning jääb üle oodata esietendust 9. juunil.

Teatriliidu Teabekeskus