Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuine tutvustab õpetajatele teatrihooaega

12.09.2023 15:46

Teater Vanemuine avab 15. septembril 2023 väikese maja teatriuksed Lõuna-Eesti koolide ja lasteaedade õpetajatele, et tutvustada võimalusi koolitunni läbiviimiseks teatris ning uuslavastusi, mida koos lasteaialaste ja õpilastega külastada.

Vanemuise teatri õpetajate infopäeval saavad õpetajad ülevaate draama-, balleti- ja muusikalavastustest, mis täiustaksid eri kooliastmete õpilaste ainetunde. Tervitussõnad ütleb Vanemuise teatri muusikajuht ja peadirigent Risto Joost ning hooaega tutvustab dramaturg Sven Karja. Vanemuise noortetöö osakond tutvustab oma programme, ekskursioonide, teatritundide ja töötubade võimalusi.

Vanemuise teatri noortetöö juhi Katrin Loonurme sõnul peaks teatrikülastus olema koolitunni lahutamatu osa, sest teatris kohtuvad nii paljud eri maailmad, mida käsitletakse ka kooli klassiruumis või lasteaia õppetöös. "Loodame infopäevaga anda õpetajatele ideid ainetunni sidumiseks teatriga, avardades läbi lavastuste või haridusprogrammide õpilaste silmaringi ja mõttemaailma elulistel teemadel, mida leiab igast teatritükist," jagas Loonurm.

Infopäeval osalevad õpetajad saavad osa ooperietendusest "Cyrano de Bergerac", mis on Eino Tambergi muusika ja Jaan Krossi libreto sümbioosis sündinud ooper Edmond Rostand’i näidendi ainetel. 

Pildil Vanemuise teatri dramaturg Sven Karja möödunud aastal õpetajatele teatrihooaega tutvustamas. Foto: Virge Ratasepp