Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuine toob Tallinnas lavale muusikali “Evita”

29.04.2009 13:01

Vanemuise teater esietendab novembris Tallinnas Solarise keskuses Andrew Lloyd Webberi ja Tim Rice'i maailmakuulsat muusikali "Evita", kus nimiosas astub lavale Maarja-Liis Ilus.

"Evita" lavastab Georg Malvius Rootsist ning lavastuse kunstnik on Ellen Cairns Šotimaalt. Eva Peroni ehk Evitat kehastava Maarja-Liis Ilusa kõrval mängivad peaosi Marko Matvere, Vaiko Eplik ja Aivar Tommingas. "Evita" muusikaline juht on Tarmo Leinatamm, lavastuses osalevad Vanemuise teatri sümfooniaorkester, ooperikoor, balletitrupp ja rokkbänd.

Maarja-Liis Ilusa sõnul on Eva Peroni roll talle väga tõsine väljakutse. "Kindlasti on see siiani üks kandvamaid ja vastutusrikkamaid muusikalirolle minu elus," kinnitas ta. "Olen õnnelik, et mulle on antud selline võimalus. Tundes varasemast selle lavastusega seotud meeskonda, olen kindel, et sellest tuleb võimas ettevõtmine."

Novembrikuus esietenduv "Evita" ei ole sama lavastus, mida Vanemuine mängis seitse aastat tagasi Tartus raekoja platsil, vaid Georg Malviuse uus versioon sellest imekaunist muusikalist. Lavastust tehes tugineb Malvius "Evital", mille ta tõi eelmisel aastal lavale Soomes Turu Rootsi Teatris ning mis pälvis Soome ja Rootsi ajakirjanduses palju kiidusõnu.

"Seitse aastat tagasi said "Evitast" osa valdavalt tartlased," rääkis Vanemuise teatrijuht Paavo Nõgene. "Nüüd avaneb see võimalus ka pealinna ja kogu Eesti muusikalisõpradel. Pealegi on "Evita" puhul tegemist muusikaliklassikaga, mida soovitakse ikka ja jälle uuesti üle vaadata – nüüd siis uues lavastuses ja oivaliste osatäitjatega."

"Evita" esietendus toimub 27. novembril Tallinnas Solarise keskusesse rajatavas Tallinna Kontserdimajas. Muusikali hakatakse mängima vaheldumisi nii Solarise keskuses kui ka alates tuleva aasta jaanuarist Tartus Vanemuise teatri suures majas.

Vanemuise teater ja Solarise keskus sõlmisid märtsi lõpus koostöölepingu, mille kohaselt toob Vanemuine igal aastal lavale kolm uuslavastust, mida saab etendada nii Tartus kui ka Tallinna uues saalis. Ennekõike näevad pealinna vaatajad senisest rohkem Vanemuise teatri muusika- ja lastelavastusi.

"Usun, et "Evita" on väga heaks alguseks Solarise keskusele kui tulevasele kõrgelt hinnatud muusikalisaalile," ütles Nõgene.

Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
[email protected]
www.vanemuine.ee