Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuine toob lavale Neil Simoni komöödia

26.11.2005 13:36

Laupäeval, 26. novembril toob Jüri Lumiste Vanemuise väikeses majas vaatajate ette Neil Simoni komöödia "Sekstett a la carte", mis peaks olema kohustuslik vaatamine kõigile abielupaaridele, kes elanud koos vähemalt neli aastat. Pariisi luksusrestoranis kohtuvad õhtusöögil kuus mitte just enam verinoort inimest: kolm meest ning kolm naist. Põnevust lisab asjaolu, et keegi neist ei tea, kes on selle õhtusöögi korraldaja.

Lavastuse kunstnik on Marge Martin, kostüümikunstnik Ene-Liis Semper, valguskunstnik Martin Meelandi. "Sekstett a la carte’is" mängivad Hannes Kaljujärv, Indrek Taalmaa, Jüri Lumiste, Külliki Saldre, Liina Tennosaar ja Helena Merzin.
"Selle lavastusega on olnud suur rõõm töötada, sest esiteks: mul on kasutada suurepärane näitlejate ansambel," selgitas lavastaja Jüri Lumiste. "Ja teiseks: Neil Simon on sellesse näidendisse kätkenud lisaks talle omasele elegantsele dialoogile ka ingmarbergmanliku paarissuhte dramaatika. Ja ka agathachristielikku müstilist salapära. Ja millised Ene-Liis Semperi kostüümid liiguvad Marge Martini võluvas interjööris - seda peab nägema!"
"Päikesepoiste", "Piparkoogileedi" ning teiste vaatajarekordeid löönud komöödiate autor, ameerika dramaturg Neil Simon ei ole teinud saladust, et selle uue näidendi kirjutamisel andsid talle inspiratsiooni tema enda kolm abielu. Ja muidugi ka nende lahutused. Laheda farsina algav lugu kasvab üle melodramaatilistel nootidel mängivaks absurdikomöödiaks. Nagu abielud ikka.
"Pidulik õhtusöök" (The Dinner Party), Vanemuise variandis "Sekstett a la carte", on tänase seisuga Simoni 31. ja uusim täispikk komöödia. See näidend esietendus 2000. aastal New Yorgis Music Box Theatre' egiidi all.


Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
tambet@vanemuine.ee
www.vanemuine.ee