Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuine toob lavale muusikalid „Cabaret“ ja „Grease“

09.08.2011 13:26

Vanemuise teater omandas esitusõigused muusikalidele „Cabaret“ ja “Grease“.
Muusikal „Cabaret“ jõuab Vanemuises ja Nokia Kontserdimajas lavale 2012. aasta 20. oktoobril. „Cabaret´“ lavastab Roman Hovenbitzer ja kunstnikutöö teeb Roy Spahn Saksamaalt. Mõlemad mehed on Vanemuisega varemgi koostööd teinud – kevadel toodi üheskoos välja ooper „Maria Stuarda“.

Vanemuine jätkab traditsiooni, pakkudes draama-, tantsu-, ooperi- ja operetilavastuste kõrval publikule ka maailmas tuntud muusikale. Muusikali „Grease“ lavaletoomine on omaette teetähis, sest nõnda jõuab Vanemuise repertuaari spetsiaalselt noortele mõeldud muusikal. „Grease“ esietendub 2013. aasta maikuus.
„Oleme täna noorte ees mõneti võlglased, sest noortemuusikali pole Vanemuine lavale toonud väga pikka aega. Muusikal „Grease“ likvideerib selle võlgnevuse,“ ütles teatri juht Paavo Nõgene.

Teater on omandanud mõlema muusikali esitamise ainuõigused Eestis. Muusikalide esitusõiguste soetamine on kulukas ja pikaajaline protsess - Vanemuisel on läbirääkimised pooleli veel mitme nimeka muusikali lavaletoomiseks aastatel 2013-2016. Samuti on valmimas kodumaine koguperemuusikal „Kosmonaut Lotte“ ning idee tasandil ettevalmistusprotsessis veel teinegi kodumaine teos.

Lisainfo:
Ave-Marleen Rei
Vanemuise teatri pressiesindaja
Tel: 7440161, 53585343
[email protected]
www.vanemuine.ee