Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuine toob järgmisel hooajal lavale 12 uuslavastust

19.05.2008 16:41

Vanemuise teater toob järgmisel, 139. hooajal lavale 12 uuslavastust, millest 6 on sõnalavastused, 3 muusikalavastused ning 3 tantsu- ja balletilavastused.

Hooaja 2008/2009 esimene esietendus on 27. septembril, millal Eva Klemetsi lavastatuna jõuab Sadamateatris lavale Donald Marguliese draama “Kogutud teosed”. Sõnalavastuste nimistu jätkub oktoobris Robin Hawdoni komöödiaga “Sviit”, mille teatri väikeses majas lavastab Andres Dvinjaninov.
Novembris esietendub Sadamateatris Billy Roche’i draama “Vaene loom vihma käes”, lavastajaks Londonis tegutsev eesti soost lavastaja Liisa Smith. Hendrik Toompere jun toob veebruaris Vanemuise väikeses majas lavale Franz Kafka “Lossi” ning Janek Joost märtsis Sadamateatris Enda Walshi noorsoonäidendi “Chatroom”. Ödön von Horvathi “Lood Viini metsadest” lavastab teatri suures majas Robert Annus, kes praegu lõpetab kõrgemat lavakunstikooli ning asub järgmisest hooajast Vanemuises tööle lavastaja ja näitlejana.

Muusikalavastustest on hooaja esimene esietendus 1. novembril: Georg Malvius Rootsist toob suures majas lavale Paul Abrahami opereti “Savoy ball”. Novembri lõpus esietendub samuti suures majas Heiki Ernitsa, Janno Põldmaa ja Priit Pajusaare muusikal “Detektiiv Lotte”, lasteloo lavastaja on Ain Mäeots ning muusikajuht ja dirigent Tarmo Leinatamm. Aprillis esietendub Vanemuise väikeses majas Jules Massenet’ ooper “Manon”, lavastaja Marko Matvere ning muusikajuht ja dirigent Lauri Sirp.

Tantsu- ja balletilavastustest on Vanemuise teatri järgmise hooaja esimene esietendus 4. oktoobril, kui lavaküpseks saab Pjotr Tšaikovski ballett “Uinuv kaunitar”. Koreograafia loob ja lavastab Pär Isberg Rootsist, kes Vanemuise publikule on varasemast tuttav kui juba mitmendat hooaega menukalt repertuaaris oleva “Pähklipureja” lavastaja. Märtsi alguses tähistab Vanemuise teater oma balletitrupi 70. sünnipäeva tantsulavastuse “Kevade” esietendusega. Muusika kirjutab sellele Ardo Ran Varres ja koreograafia loob Ruslan Stepanov, lavastajad on Mare Tommingas ja Ruslan Stepanov.
Tuleva aasta mais jõuab suures majas lavale rockballett “Queen”, mis põhineb ansambli Queen muusikal. Lavastab selle tantuslavastuse Mare Tommingas ja laulusolistina astub lavale Tony Vincent USA-st.

Piletid Vanemuise teatri kogu järgmise hooaja etendustele on juba praegu müügil.

Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
tambet@vanemuine.ee
www.vanemuine.ee