Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuine toob Alatskivil lavale “Vihurimäe”

27.06.2008 13:01

Vanemuise teater esietendab reedel, 27. juunil Alatskivi lossi pargis draamat "Vihurimäe", kus peaosades astuvad publiku ette Marko Matvere ja Helena Merzin.

Emily Bronte samanimelisel romaanil põhineva vabaõhulavastuse teeb Roman Baskin, kunstnik on Ann Lumiste ning valguskunstnik Martin Meelandi. Catherine’i kaksikrolli mängib Helena Merzin, Heatcliff on Marko Matvere ning teistes rollides Raivo Adlas, Külliki Saldre, Riho Kütsar, Margus Jaanovits, Ott Sepp ja Helen Rekkor.

Vanemuise draamajuhi Sven Karja sõnul on teatri sellesuvine draamalavastus kolme seni eraldi seisnud idee kokkusaamine: "Ühelt poolt on Bronte võimsalt nägemuslik, müstiliste hoovuste ja monumentaalsete karakteritega romaan "Vihurimäe", mille lavastamisest on Vanemuises varemgi juttu olnud. Teisalt oli Roman Baskini soov lavastada suvel vabas õhus suurte kirgede lugu," selgitas Karja: "Kolmandana lisandus Tartumaal asuv Alatskivi loss, Eesti suveteatri jaoks peaaegu avastamata paik. Muuseas, lossi ehitamisel on olnud eeskujuks Šotimaal asuv Balmorali loss, mis võiks igati orgaaniliselt haakuda selle iidse inglise romaani õhustikuga."

19. sajandi briti kirjandusklassika paremikku kuuluv omanäoline romaan "Vihurimäe" jõuab Eestis teatrilavale esmakordselt. Kirglik ja saatuslik armastuslugu, mille peategelasteks on deemonlik Heathcliff ja kaunis Catherine Earnshaw, mõjutab kahe mõisnikupere saatust läbi mitme põlvkonna.

Vanemuise teatri suvelavastus "Vihurimäe" esietendub 27. juunil kell 20 Alatskivi lossi pargis. Juunis ja juulis antakse kokku 11 etendust.

Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
[email protected]
www.vanemuine.ee