Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuine teeb „Rehepapist“ ooperi

14.06.2011 12:17

Vanemuise teater allkirjastas möödunud nädalal lepingu helilooja Tauno Aintsiga, mille alusel kirjutab Tauno Aints muusika ooperile „Rehepapp“. Täispikk ooper luuakse Andrus Kivirähki romaani ainetel.

Tauno Aints annab ooperi "Rehepapp" muusikalised materjalid teatrile üle 2012. aasta detsembris. Ooperi esietendus on planeeritud 2013. aasta sügisesse. Ooperi muusikaline juht on Paul Mägi, osalevad Vanemuise sümfooniaorkester, solistid ja ooperikoor.

Vanemuine on viimastel aastatel kujunenud enim originaalmuusikateoseid tellivaks teatriks Eestis. Lavale on jõudnud Priit Pajusaare lastemuusikal "Detektiiv Lotte", Ardo Ran Varrese muusikale loodud tantsulavastus "Kevade" ning Tauno Aints muusikale loodud tantsulavastus "Mowgli". Järgmisel hooajal jõuavad lavale Priit Pajusaare peremuusikal "Kosmonaut Lotte" ning Ardo Ran Varrese ja Ruslan Stepanovi koostöös sündiv tantsulavastus "Carrrmen".

Kirjanik Andrus Kivirähk kommenteeris oma romaani põhjal sündivat ooperit nõnda: „Mul on ainult hea meel, kui minu kirjutatud raamat teisi inimesi inspireerib ja nad „Rehepapi” kosilastena minu ukse taga tunglevad. Mina lasen nad üldiselt kõik sisse ka, sest on ju huvitav näha, mida nemad „Rehepapis” näevad ja mida nad sellega teevad. Olen siiani näinud nelja erinevat sõnalavastust, nüüd siis tuleb ooper ka – ootan põnevusega!“

Lisainfo:
Ave-Marleen Rei
Vanemuise teatri pressiesindaja
Tel: 7440161, 53585343
[email protected]
www.vanemuine.ee