Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuine tähistab rahvusvahelist tantsupäeva flamenkoga

29.04.2007 12:29

Vanemuise teater korraldab 29. aprillil Tartus ja 30. aprillil Tallinnas rahvusvahelise tantsupäeva kontserdi, kus Eesti publiku ette astub Madriidi Flamenkoballett hoogsa tantsulavastusega "Espańa Baila Flamenco" ("Hispaania tantsib flamenkot").

Madriidi Flamenkoballett (Ballet Flamenco de Madrid) on pühendunud hispaania tantsu ja muusika arendamisele ja õpetamisele. Rohkem kui kahekümnest artistist koosnev trupp pakub võimalusi avastada hispaania klassikalist ja flamenkotantsu, nende repertuaar on valminud kuulsate hispaania koreograafide käe all.

Trupi kunstiline juht on tunnustatud hispaania tantsijanna Sara Lezana. Trupp püüab anda edasi hispaania tantsu võlu ja flamenko võimsat hingamist, mis on kindel osa hispaanlaste igapäevaelust. Vaatajateni tuuakse nii tangod, alegriased, martineted kui ka rahvusvaheliste koreograafide loomingut, mis põimub flamenkoga.

Rahvusvahelist tantsupäeva on 29. aprillil tähistatud UNESCO Rahvusvahelise Teatriinstituudi Tantsukomitee eestvõtmisel alates 1982. aastast. Ühtlasi tähistatakse selle päevaga ka Jean-Jacques Noverre’i (1727-1810), modernse balleti looja sünniaastapäeva. Selle päeva eesmärgiks on väärtustada tantsukunsti ja selle universaalsust ning ületada poliitilised, kultuurilised ja rahvuslikud barjäärid, ühendades kogu maailma tervikuks ühise keele - tantsukeele - abil.

Madriidi Flamenkoballeti kontserdid toimuvad pühapäeval, 29. aprillil Tartus Vanemuise suures majas ja esmaspäeval, 30. aprillil Tallinnas Rahvusooperis Estonia. Mõlema etenduse piletid on välja müüdud.

Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
[email protected]
www.vanemuine.ee