Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuine tähistab Oskar Lutsu sünniaastapäeva „Huntlutsu“ etendustega

06.01.2012 16:09

Sellel laupäeval, 7. jaanuaril, Oskar Lutsu 125. sünniaastapäeval saab Vanemuises vaadata lavastust „Huntluts“. Mati Undi näidendi Oskar Lutsu teemadel on lavastanud Ingo Normet. „Huntluts“ esietendus 20. veebruaril 2010 ning sama aasta lõpus hääletas draamatrupp selle aasta parimaks draamalavastuseks.

Mati Undi kolme Lutsu-teemalist teatriteksti sisaldav kogumik „Huntluts” ilmus 1999. aastal. Kolmest tekstist mahukaim on „Täna õhta kell kuus viskame Lutsu”, milles tulevad lavale Lutsu tuntud tegelased „Kevadest”, „Suvest”, „Sügisest” ja ka Luts ise. See näidend ongi Ingo Normeti lavastuse aluseks.
„Huntlutsu“ kunstnik on Liina Unt ja valguskunstnik Andres Sarv. Mängivad Robert Annus, Hannes Kaljujärv, Aivar Tommingas, Jüri Lumiste, Tanel Jonas, Janek Joost, Markus Luik, Raivo Adlas, Margus Jaanovits, Eva Püssa, Marika Barabanštšikova, Maarja Mitt, Ragne Pekarev, Virve Meerits.

„Huntluts“ oli viimati Vanemuise mängukavas 2011. aasta veebruaris. Taastatud lavastust on nüüd võimalik vaadata kolmel korral – 7. ja 24. jaanuaril ning 4. veebruaril.

Lisainfo:
Ave-Marleen Rei
Vanemuise teatri pressiesindaja
Tel: 7440161, 53585343
[email protected]
www.vanemuine.ee