Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuine tähistab Epp Kaidu 100. sünniaastapäeva

13.04.2015 18:39

Laupäeval, 18. aprillil algusega kell 16 toimub Vanemuise väikese maja ovaalsaalis mälestusõhtu, millega Vanemuine märgib oma kauaaegse lavastaja Epp Kaidu 100. sünniaastapäeva.

15. aprillil 1915. aastal sündinud Epp Kaidu oli pärit Pärnumaalt Jäärja vallast. Kultuuri- ja teatrihuvi tõi teda gümnaasiumisse 1930ndate Tartusse ja ühtlasi õpilaseks Tartu Näitekunsti Stuudiosse. See oligi Epp Kaidu teatrikool, kõik ülejäänud oskused omandas ta praktilises teatritöös. Epp Kaidu teatritee algas näitlejana Tartu Töölisteatris. Vanemuises alustas ta 1940. aastal, 1947. aastal jõudis lavale tema esimene lavastus, August Jakobsoni “Võitlus rindejooneta”. Epp Kaidu loominguline kõrgaeg algas 1960ndatega, mil tal õnnestus oluliselt värskendada psühholoogilise teatri kaanonit Eestis. Kümnendi lõpul sulandus see üllatavalt orgaaniliselt tinglikuma teatrikeelega, mis oli Vanemuise teatris tol perioodil hakanud vaikselt juuri ajama. Märkimisväärse panuse andis Epp Kaidu mitmete ooperi- ja operetilavastustega ka eesti muusikateatrisse. Siinkohal vaid väike valik Kaidu tipplavastustest: Šteini “Ookean” (1961), Brechti “Kolmekrossiooper” (1964), Rainise “Joosep ja tema vennad” (1966), Ojakääru “Kuningal on külm”, Madachi “Inimese tragöödia” (1971).
Paljud Kaidu lavastused ületasid sajanda mängukorra, neis on sündinud lugematu arv tipprolle. Kokku jõudis Epp Kaidu lavale tuua täpselt sada lavateost.

Mälestusõhtul annab Epp Kaidu loometeest ülevaate Tartu Ülikooli teatriteaduse professor Anneli Saro, katkendeid Epp Kaidu poolt lavale toodud muusikalistest lavateostest esitavad Vanemuise solistid Karmen Puis ja Rasmus Kull ning klaveril Ele Sonn.
Sissepääs kõigile huvilistele on vaba.

Lisainfo:
Krista Leipsig
Vanemuise teatri pressiesindaja
Tel: 7440161, 5082102
[email protected]
www.vanemuine.ee