Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuine tähistab Ao Peebu 60. sünnipäeva

10.10.2007 11:58

Vanemuise teater tähistab kolmapäeval, 10. oktoobril "Saja aasta..." etendusega oma kauaaegse näitleja Ao Peebu 60. sünnipäeva.

"Ao Peep on pikka aega olnud Vanemuise teatris A ja O," ütles Vanemuise draamajuht Sven Karja. Ao Peep lõpetas aastal 1967 Vanemuise õppestuudio, aasta varem oli ta võetud tööle Vanemuise teatrisse. Kuid näitleja Helend Peebu pojana tegi Ao Vanemuise lavastustes kaasa lapsena juba rohkem kui pool sajandit tagasi - esimest korda 1956 "Tabamata imes".
Vanemuise kui Eesti ainsa kolmežanriteatri näitlejana on Ao Peep lisaks kümnetele ja kümnetele värvikatele rollidele sõnalavastustes teinud kaasa ka ooperi-, muusikali- ja tantsulavastustes. Väga kõrgelt hindab juubilar osalemist lastelavastustes. "Lastega suheldes pead olema natuke ausam kui täiskasvanutega. Kui lapsed aru saavad, et lollitad, siis nad lihtsalt ei kuula sind," ütles ta.

Ao Peepu saab praegu näha Vanemuise teatri lavastustes "Sada aastat..." ja "Lumekuninganna". Alanud hooajal lisanduvad neile osatäitmised uuslavastustes "Lärmab ja veiderdab" ning "Koidula veri".

Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
tambet@vanemuine.ee

www.vanemuine.ee