Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuine sõidab “Pähklipurejaga” Sankt-Peterburgi

07.01.2006 12:39

Vanemuise teater osaleb balletilavastusega "Pähklipureja" 7. - 14. jaanuarini Venemaal Sankt-Peterburgis toimuval rahvusvahelisel "Pähklipureja"-festivalil.

Pjotr Tšaikovski 165. sünniaastapäevale pühendatud festival leiab aset Venemaa vanimas muusikateatris, mis praegu kannab nime Sankt-Peterburgi Konservatooriumi Ooperi- ja Balletiteater. Eriilmelisi "Pähklupureja" lavastusi näitava festivali kunstiliseks juhiks on legendaarne vene balletitantsija ja koreograaf Nikita Dolgušin.

"Minna Sankt-Peterburgi, Venemaa klassikalise balleti hälli oma "Pähklipurejaga" - see on meie balletitrupile väga suur vastutus," ütles Vanemuise balletijuht Mare Tommingas. "Aga kindlasti läheme andma endast parimat."

Vanemuise "Pähklipureja" tuleb ettekandele pühapäeval, 8. jaanuaril. Vanemuise kõrval näitavad festivalipublikule oma "Pähklipureja"-lavastusi Sankt-Peterburgi Riiklik Laste Balletiteater, Samaara Ooperi- ja Balletiteater ning festivali peremees, Sankt-Peterburgi Konservatooriumi Ooperi- ja Balletiteater. Festival lõpeb suurejoonelise galakontserdiga.

Vanemuises lavastas Pjotr Tšaikovski "Pähklipureja" möödunud talvel rootsi koreograaf ja lavastaja Pär Isberg Rootsi Kuninglikust Balletist. Ka lavastuse kunstnik Bo-Ruben Hedwall, kostüümikunstnik Ann-Mari Anttila ja valguskunstnik Torkel Blomquist tulid Vanemuisesse Rootsist. "Pähklipurejas" osaleb teatri kogu balletitrupp.

Teatrijuhi Aivar Mäe sõnul on Vanemuises võetud eesmärgiks käia vähemalt kaks korda hooaja kestel Eestist kaugemal etendusi andmas. "See innustab inimesi, toob nad välja igapäevasest rutiinist ja annab uusi tööalaseid kogemusi," ütles Mäe.

Möödunud hooajal käis Vanemuine Lätis Riias lavastustega "Suveöö unenägu" ja "Romeo ja Julia" ning osales Poolas Gdanskis "La Sonnambula" kontsertettekandel. Käesoleva hooaja algul anti tantsulavastusega "Armastuse tango" ja ooperiga "Madame Butterfly" võõrusetendusi Helsingis Soome Rahvusooperis.

Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
[email protected]
www.vanemuine.ee